Londyn
Paryż
Rzym
Nowy Jork
Moskwa
Poprzedni
Następny

Top 10 – Atrakcji dla dzieci w Paryżu

1.Wieża Eiffla

Adres: Champ de Mars, 5 Av. Anatole France, 75007 Paryż
Godziny otwarcia: codziennie 9:30-22:30
Ceny: 2,70-26,80 €
Data powstania: 1889 r.
Co zawiera atrakcja: wejście na szczyt najwyższego punktu w Paryżu, taras widokowy.
Link do strony: https://www.toureiffel.paris/fr 

Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/wie%c5%bca-eiffla-pary%c5%bc-francja-3349075/

Wieża Eiffla to jeden z najbardziej znanych i obleganych przez turystów zabytek Paryża. Ważąca około 10 000 ton budowla jest zbudowana w całości z kutego żelaza. Cały budynek posiada kilka tarasów i punktów widokowych na różnych wysokościach. Z każdego z nich możemy podziwiać piękną, rozpościerającą się dookoła panoramę miasta.

Sama wieża Eiffla została wybudowana w 1889 r. na światową wystawę w celu upamiętnienia Rewolucji Francuskiej w 100 rocznicę wybuchu. Po upływie 20 lat planowano, że konstrukcja zostanie wyburzona, jednak kategorycznie nie zgodził się na to jej konstruktor.

Założono tam wówczas aerodynamiczne i meteorologiczne obserwatorium i finalnie wieża pozostała na swoim miejscu. Tak pozostała po dziś dzień i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków nie tylko samego Paryża, ale i całej Francji. Jeżeli chodzi o ceny wejścia na wieżę Eiffla, wszystko zależy od tego jak chcemy na nią wejść (schodami lub wjechać windą) i czy chcemy dostać się na sam jej szczyt czy na 2. piętro.

2.Luwr

Adres: Rue de Rivoli, 75001 Paryż
Godziny otwarcia: 09:00-18:00 oprócz wtorku
Ceny: 15-17 €
Data powstania: 1793 r.
Co zawiera atrakcja: do zbiorów muzeum należą największe arcydzieła sztuki, tj. Mona Lisa, w muzeum znajduje się ponad 350 tysięcy eksponatów.
Link do strony: https://www.louvre.fr/en 

Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/pary%c5%bc-luwr-piramida-taras-2643590/

Sam budynek Luwru został wybudowany w 1190 r. Wtedy też pełnił on funkcję obronną, a później rezydowali w nim władcy Francji. W 1793 r. otwarto w nim muzeum, które znajduje się tam po dziś dzień. W samym muzeum znajduje się ok. 350 tys. eksponatów, jednak dla zwiedzających udostępnione jest tylko 10% zgromadzonych zbiorów.

Główne wejście do Luwru stanowi szklana piramida, skonstruowana na kształt Piramidy Cheopsa w Egipcie. Wykonana jedynie ze szkła i metalu, została wzniesiona w 1989 r. Stała się wówczas jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów w Paryżu. Jest miejscem bardzo popularnym wśród turystów – to tam zazwyczaj zwiedzający chętnie robią sobie zdjęcia zanim jeszcze wejdą do środka Luwru.

Do najsłynniejszych eksponatów tego muzeum należą m.in.: Mona Lisa autorstwa Leonarda Da Vinci, Wolność wiodąca lud na barykady Eugene’a Delacroix, rzeźby Wenus z Milo, Nike z Samotraki, fragment Kodeksu Hammurabiego czy Wieczerza w Emaus autorstwa Rembrandta van Rijna. Większość z nich znane jest nie tylko dorosłym, ale również młodszym zwiedzającym, więc wycieczka tam na pewno ich nie znudzi.

3.Muzeum Figur Woskowych Grevin

Adres: 10 Bd Montmartre, 75009 Paryż
Godziny otwarcia: pon-pt 10:00-17:00, sob-nd 9:30-18:00
Ceny: 16-25 €
Data powstania: 1882 r.
Co zawiera atrakcja: kolekcja figur woskowych – postaci historycznych, celebrytów, znanych osobistości, polityków, ale również postaci fikcyjnych z bajek, filmów itp.
Link do strony: https://www.grevin-paris.com/ 

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:L%C3%A9onard_de_Vinci_au_mus%C3%A9e_Grevin.jpg

Muzeum figur woskowych Grevin to drugie w kolejności najbardziej popularne muzeum tego typu zaraz po londyńskim Madame Tuussauds. Zostało ono otwarte w 1882 r. i niemal natychmiastowo zrobiło furorę, nie tylko w samym Paryżu czy Francji, ale również w całej Europie.

Znajduje się tam ponad 200 figur woskowych znanych celebrytów, sportowców, polityków, malarzy, artystów, pisarzy, aktorów czy filmowców. W muzeum możemy znaleźć również wiele zrekonstruowanych scen z historii Francji. Wśród figur nie zabrakło takich postaci jak: Albert Einstein, Alfred Hitchock, Mozart, Wolter, Joanny D’arc czy Ludwika XVI.

Również i najmłodsi zwiedzający są w stanie znaleźć tam coś dla siebie, gdyż poza znanymi lub historycznymi postaciami, wśród eksponatów znajdziemy też te fikcyjne. W tym m.in.: Esmeraldę i Gavroche’a z powieści Victora Hugo, a nawet psa Idefixa z serii komiksów „Asterix i Obelix”. Warto wiedzieć, że w tym samym budynku możemy także spotkać teatr Grevin oraz Pałac Złudzeń, co na pewno będzie dodatkową atrakcją podczas zwiedzania tego miejsca, szczególnie dla najmłodszych.

4.Paryski Park Zoologiczny

Adres: Av. Daumesnil, 75012 Paryż
Godziny otwarcia: codziennie 09:30-20:30
Ceny: 15-65 €
Data powstania: 1934 r.
Co zawiera atrakcja: różnorodne gatunki zwierząt pochodzące z całego świata, znajduje się tam 2000 zwierząt z 180 gatunków.
Link do strony: https://www.grevin-paris.com/

Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/%c5%bcyrafa-dzikie-zwierze-7268654/

Park Zoologiczny w Paryżu działa od 1934 r. Było to wówczas jedno z nielicznych ogrodów zoologicznych, gdzie zwierzęta nie były przetrzymywane w klatkach, tylko poruszały się po wolnym wybiegu. Tą ideę udało się zrealizować, dzięki ukształtowaniu terenu w taki sposób, by odwzorowywał on ich naturalne warunki życia. Symbolem jak i punktem rozpoznawczym ZOO jest 65-metrowa, sztuczna skała.

W 2008 r. podjęto decyzję o przeorganizowaniu i remoncie parku. Potrwał on 6 lat, a Zoo zostało ponownie otwarte w 2014 r. Jest to jedyny taki park zoologiczny, który został całkowicie przebudowany. Po remoncie w Zoo możemy spotkać się z podziałem na pięć biosfer: Patagonię, Sawannę-Sahel (Afryka), Europę, Amazonię-Gujanę oraz Madagaskar. Na terenie Zoo znajduje się kuchnia do przygotowywania posiłków dla zwierząt oraz szpital weterynaryjny.

W samym parku znajdziemy około 180 gatunków różnych zwierząt, w tym m.in.: małp (pawiany, maki szerokonose, wełniaki, lemury katta), ale również możemy tam spotkać lwy, jaguary, pingwiny, nosorożce, żyrafy, wydry, foki, rysie, mrówkojady wielkie i wiele innych. W parku mamy możliwość wypożyczenia wózka spacerowego, więc zwiedzanie z małym dzieckiem będzie o wiele wygodniejsze.

5.Aquarium de Paris

Adres: 5 Avenue Albert de Mun, 75016 Paryż
Godziny otwarcia: pon-nd 10:00-19:00
Ceny: 13-20,5 €
Data powstania: 1867 r.
Co zawiera atrakcja: około 10 000 gatunków różnorodnych ryb umieszczonych w dużych akwariach.
Link do strony:  https://www.aquariumdeparis.com/

Źródło: https://www.getyourguide.pl/paryz-l16/bilet-calodniowy-do-aquarium-de-paris-t3823/?partner=true

Aquarium de Paris, zwane również Cineaqua to aż 43 akwaria wypełnione 10 000 gatunków ryb. Cały obiekt zajmuje ok. 3500 m2 . Budynek ten został wzniesiony już w roku 1867. Składał się on wówczas z 18 basenów i znajdowało się w dużej części pod gołym niebem. Z okazji Wystawy Światowej rozbudowano go w 1937 roku, a w 1985 rozpoczęto gruntowną przebudowę obiektu. Oceanarium zostało otwarte ponownie w 2005 roku i w tej formie działa do dziś.

W Aquarium de Paris możemy znaleźć kolejno: 7 zbiorników Oceanu Atlantyckiego ( z takimi rybami jak np.: makrele, płaszczki), 8 zbiorników Morza Śródziemnego (tam znajdziemy np.: apogony czy strzępiele), Zbiornik Kaledoński, Zbiornik Rafy Koralowej Pacyfiku, Zbiornik Karaibski i Zbiornik rzek Guyan. Warto dodać, że wszystkie zbiorniki znajdujące się w oceanarium posiadają odwzorowane warunki środowiskowe zbliżone do tych naturalnych, dzięki czemu są w stanie zapewnić odpowiednie warunki do życia poszczególnym gatunkom morskich stworzeń.

Jeżeli chodzi o ceny biletów wszystko zależy od rodzaju biletu jaki chcemy zakupić. Warto wiedzieć, że na wystawę stałą oceanarium za darmo mogą wejść: dzieci w wieku 3 do 6 lat, młodzież szkolna od 6 do 18 lat oraz studenci z terenu UE, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia.

6.Disneyland Paris

Adres: Bd de Parc, 77700 Coupvray
Godziny otwarcia: codziennie 09:30-23:00
Ceny: 62-105 €
Data powstania: 1992 r.
Co zawiera atrakcja: dwa parki, na które składa się ponad 50 różnych atrakcji, pole golfowe, baseny.
Link do strony: https://www.disneylandparis.com/en-int/

Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/disneyland-paris-disneyland-pary%c5%bc-2272920/

Disneyland Resort Paris jest czwartym w kolejności parkiem rozrywki Walta Disneya. Pomimo, że mieści się poza murami Paryża, jest chyba najczęściej odwiedzaną atrakcją we Francji, szczególnie przez najmłodszych turystów. Powstał on w 1992 roku. Ten park to blisko 83 ha powierzchni, na której znajdziemy 50 różnorodnych atrakcji, prawie 40 barów i restauracji, całe mnóstwo sklepów, basenów oraz pole golfowe.

Paryski Disneyland składa się dokładnie z dwóch parków tematycznych, tj. Disneyland Park oraz Walt Disney Studio. Pierwszy z nich to aż 5 tematycznych krain – Main Street (typowe amerykańskie miasteczko), Fantasyland (Zamek Śpiącej Królewny, liczne karuzele i wiele innych), Frontierland (nawiązująca do Dzikiego Zachodu), Adventureland (znajdziemy tam np. Piratów z Karaibów), Discoveryland (kraina odkryć naukowych).

W drugim parku – Walt Disney Studio możemy zobaczyć na własne oczy jak są tworzone filmy animowane. A także skorzystać z licznych atrakcji oferowanych przez to miejsce jak np. spadająca winda w nawiedzonym hotelu Tower of Terror.

7. Park Rozrywki Jardin D’Acclimatation

Adres: Bois de Boulogne, Rte de la Prte Dauphine à la Prte des Sablons, 75116 Paryż
Godziny otwarcia: pon-pt 10:00-18:00, sob-nd – 10:00-19:00
Ceny: 4-120 €
Data powstania: połowa XIX wieku
Co zawiera atrakcja: lunapark wraz z mini zoo.
Link do strony: https://www.jardindacclimatation.fr/ 

Źródło: https://www.getyourguide.pl/jardin-d-acclimatation-l5311/paryz-jardin-d-acclimatation-1-dniowy-nieograniczony-karnet-t325838/?partner=true

Park Rozrywki Jardin D’Acclimatation to wesołe miasteczko położone tuż obok Paryża. Prócz licznych atrakcji charakterystycznych dla takiego miejsca, znajdziemy tam także rozległy ogród oraz mini Zoo. Obiekt ten powstał w połowie XIX wieku. Już wtedy można było tam podziwiać przeróżne zwierzęta w ogrodzie, np. żyrafy czy kangury.

Poza mnóstwem karuzel, huśtawek itp. w Jardin D’Acclimatation, możemy aktywnie i przyjemnie spędzić czas na całkowicie darmowych atrakcjach, które wchodzą w skład parku. Należą do nich m.in.: park w stylu Indiana Jones’a, liczne huśtawki, liny, fontanny i wiele innych.

Nie tylko dzieciaki znajdą tu coś dla siebie, twórcy parku nie zapomnieli o dorosłych odwiedzających. Sam ogród tego parku zrobi wrażenie na każdym, a warto dodać, że jest ich tutaj kilka (np. ogród koreański). Ceny są dosyć przystępne, jednak trzeba pamiętać, że prócz opłaty za wejście, płacimy również za każdą oddzielną atrakcję parku (prócz Zoo i ogrodów, które są darmowe).

8. Muzeum Czekolady

Adres: 28 Bd de Bonne Nouvelle, 75010 Paryż
Godziny otwarcia: 10:00-18:00
Ceny: 8-11 €
Data powstania: 2010 r.
Co zawiera atrakcja: zwiedzanie muzeum, warsztaty podczas których wytwarza się własne czekoladki.
Link do strony: https://www.museeduchocolat.fr/ 

Źródło: https://www.getyourguide.pl/paryz-l16/paryz-bilet-wstepu-do-muzeum-czekolady-t48006/?partner=true

Muzeum Czekolady w Paryżu znajduje się w 8. dzielnicy Paryża i zostało otwarte w 2010 roku. Było ono 3 w kolejności muzeum Chocolat Story zaraz po Pradze i Brukseli. Poza stałą wystawą, muzeum organizuje również wystawy czasowe oraz zajęcia, podczas których zwiedzający mogą sami zrobić własne czekoladki.

Muzeum to składa się z trzech części. Pierwsza z nich – Kakao w cywilizacjach prekolumbijskich, prezentuje nam różne przedmioty służące do uprawy i obróbki kakaowca, dowiemy się również jakie miejsce kakao zajmowało w ówczesnych wierzeniach. Druga część, czyli import czekolady do Europy przez hiszpańskich kolonistów – tam poznamy receptury wówczas stosowane oraz narzędzia służące do picia gorącej czekolady. Ostatnia z części jest poświęcona miejscu czekolady we współczesnym świecie. W podziemiu muzeum możemy zobaczyć czekoladowe rzeźby, w tym np. czekoladową wieżę Eiffla.

Ponadto poza samym zwiedzeniem muzeum warto wziąć udział w 45-minutowych warsztatach, w trakcie których sami możemy wytworzyć czekoladki. Jest to niesamowita frajda, szczególnie dla najmłodszych, których samo oglądanie eksponatów może troszkę znudzić.

9. Park Wodny Aquaboulevard

Adres: 4 Rue Louis Armand, 75015 Paryż
Godziny otwarcia: pon-czw 09:00-23:00, piątek 09:00-00:00, sobota 08:00-00:00, niedziela 08:00-23:00
Ceny: 20-37 €
Data powstania: 1989 r.
Co zawiera atrakcja: kompleks basenów, atrakcje wodne – zjeżdżalnie, bicze wodne, sauny, łaźnie tureckie i wiele innych atrakcji.
Link do strony: https://www.aquaboulevard.fr/ 

Źródło: https://www.tiqets.com/pl/paryz-atrakcje-c66746/aquaboulevard-bilety-p997411/

Park wodny Aquaboulevard to kompleks basenów i atrakcji wodnych. Powierzchnia parku to aż 7000 m2 , co czyni go największym takim obiektem w regionie Île-de-France. Aquaboulevard został otwarty w 1989 r. i był wówczas największą taką atrakcją w Europie.

Park poza basenami oferuje również mnóstwo innych wodnych atrakcji, które przypadną do gustu najbardziej wymagającym amatorom tego typu miejsc. W ofercie Aquaboulevard możemy znaleźć m.in.: bicze wodne, gejzery, sauny, łaźnie tureckie, jacuzzi, zjeżdżalnie wodne. Ponadto fani ekstremalnym wrażeń mogą się wypróbować na wake boardzie lub skoczyć na sznurze wody.

Jednak atrakcjami, które najbardziej przyciągają uwagę są fale, które wyglądają i mają siłę jak w realnym morzu. Pojawiają się równo co 30 minut i są zapowiadane przez sygnały dźwiękowe, z których dowiadujemy także się o sile nadchodzącej fali. Następną wartą uwagi atrakcją jest wieloryb-zjeżdżalnia, do którego środka możemy wejść i zobaczyć w pełni anatomię tego morskiego zwierzęcia – zobaczyć z bliska chociażby jego serce.

10. Miasto Nauki & Przemysłu (Cite Des Sciences Et De L’Industrie)

Adres: 30 Av. Corentin Cariou, 75019 Paryż
Godziny otwarcia: wt-sob 09:30-18:00, niedziela 09:30-19:00
Ceny: 9-12 €
Data powstania: 1986 r.
Co zawiera atrakcja: eksponaty dotyczące dziedzin nauki, np. matematyki, biologii, ale również sztuki i kultury.
Link do strony: https://www.cite-sciences.fr/fr/accueil/ 

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:La_cite_des_sciences_2.jpg

Miasto Nauki & Przemysłu to największe muzeum tego typu w Europie. Zostało ono otwarte w 1986 roku i niemal od razu zyskało sobie sympatię turystów. Każdego roku to wyjątkowe miejsce odwiedza średnio 5 mln ludzi z całego świata. Co ciekawe, sam budynek muzeum przerobiono ze starej rzeźni.

Prócz samego muzeum, na terenie obiektu znajdziemy planetarium, łódź podwodną, bibliotekę, strefę dla najmłodszych odwiedzających oraz kino Louisa Lumière. Jeśli zaś chodzi o samo muzeum, to składa się ono wielu sal oraz ekspozycji. Głównym miejscem muzeum jest Explora – to tam możemy znaleźć części poświęcone królowej nauk Matematyce, ale również obrazom, dźwiękom, oceanowi, energii i wielu innym.

Innym ciekawym miejscem w Mieście Nauki & Przemysłu jest tzw. Le Carrefour numérique, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „skrzyżowanie numeryczne”. Tam zarówno ci starsi jak i młodsi odkrywcy mogą zmierzyć się z przeróżnymi zagadnieniami matematycznymi. W całym muzeum znajdą coś dla siebie nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieciaki, które poprzez zabawę mogą się wiele nauczyć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry