Londyn
Paryż
Rzym
Nowy Jork
Moskwa
Poprzedni
Następny

Top 10 – atrakcje dla dzieci w Rzymie

1.Koloseum

Adres: Piazza del Colosseo, 1, 00184 Roma RM, Włochy
Godziny otwarcia: pon-niedz – 9-19:15
Ceny: 2-22 EUR
Data powstania: 80 n.e.
Co zawiera atrakcja: oryginalne pozostałości amfiteatru
Link do strony: https://parcocolosseo.it/en/area/the-colosseum/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koloseum_Roma_fc09.jpg

Koloseum, nazywany również amfiteatrem Flawiuszy, którzy polecili jego zbudowanie to najsłynniejszy obiekt w całym Rzymie, który rok rocznie przyciąga mnóstwo turystów z różnych zakątków świata.

Wstęp na arenę jest darmowy dla dzieci i młodzieży do 17 r.ż., zaś dla osoby dorosłej koszt biletu to 16 EUR. Z kolei osoby w przedziale wiekowym 18-25 lat płacą jedynie 2 EUR za wejście do Koloseum. Istnieją również opcje biletowe droższe niż standardowe. Jest to cena 22 EUR, które umożliwiają zwiedzanie całego Koloseum, jego areny oraz Forum Romanum i Palatynu.

Oprócz zwiedzania samego historycznego Koloseum, warto odwiedzić pobliskie centrum starożytnego Rzymu, tj. Forum Romanum, a także niesamowite wzgórze Palatyn, które jest miejscem najstarszej starożytnej osady. Oba te obiekty można zwiedzić w cenie podstawowego biletu, bez konieczności dopłacania.

2.ZOO Bioparco

Adres: V. le del Giardino Zoologico, 1, 00197 Roma RM, Włochy
Godziny otwarcia: pon-pt – 9:30-18:00, sob-niedz – 9:30-19:00
Ceny: 11,50-19 EUR
Data powstania: 5 stycznia 1911 r.
Co zawiera atrakcja: zagrożone wyginięciem gatunki
Link do strony: https://www.bioparco.it/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cammello_%28Bioparco_di_Roma%29.jpg

ZOO Bioparco to urokliwy ogród zoologiczny, znajdujący się na terenie Ogrodów Borghese w Rzymie. Jego powierzchnia liczy 17ha i jest miejscem zamieszkania ponad 200 gatunków zwierząt.

Wstęp do ZOO w przypadku biletu Full Open, dla dzieci poniżej 100 cm wzrostu jest darmowy, z kolei bilet dla dzieci powyżej tej miary wynosi 6,00 EUR. Dorośli są zobowiązani zapłacić 19,00 EUR. Istnieją również różne zniżki na bilety, kiedy zakupi się bilet oraz wykorzysta w konkretnym okresie czasu.

Ogród zoologiczny od 1998 roku jest określany mianem bioparku z racji swojej misji ratowania zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. W swoim zasobie ZOO posiada, m.in. obszar lwów azjatyckich, obszar sowy czy niedawno otwarty nowy obszar lwów morskich.

Ponadto w okresie letnim ZOO organizuje wiele eventów o charakterze rozrywkowym dla najmłodszych zwiedzających, m.in. możliwość nakarmienia zwierząt.

3.Hydromania

Adres: Vicolo del Casale Lumbroso, 200, 00166 Roma RM, Włochy
Godziny otwarcia: pon-pt – 9:30-18:30, sob – 9:30-20:00, niedz – 9:30-19:00
Ceny: 9-18 EUR
Data powstania: 1995 r.
Co zawiera atrakcja: ekstremalne atrakcje wodne, sztuczne fale, baseny rekreacyjne
Link do strony: https://www.hydromania.it/

Hydromania to park wodny położony w La Massimina-Casal Lumbroso w Rzymie. Powstał w 1995 roku i od tej pory jest jedną z najliczniej odwiedzanych przez turystów, rzymskich atrakcji.

Bilety wstępu do parku są zróżnicowane cenowo. Można zakupić standardowy bilet umożliwiający wejście, którego cena dla osoby dorosłej w dzień powszedni do południa to 16,50 EUR, po południu 11 EUR, z kolei w weekendy – 18 EUR. Dzieci, których wzrost nie przekracza 150 cm mogą wejść za darmo o każdej porze dnia, zaś dla młodzieży powyżej tej miary ceny biletów zaczynają się od 9 EUR. Dodatkowo każdy bilet można kupić w wersji rozszerzonej, tj. z opcją posiłku, przekąski bądź noclegu, który oferuje park wodny.

Do najpopularniejszych atrakcji Hydromanii zalicza się: najszybsza włoska zjeżdżalnia, basen ze sztucznymi falami czy 6-torowa ślizgawka wodna.

4.Rainbow Magicland

Adres: Via della Pace, 00038 Valmontone RM, Włochy
Godziny otwarcia: pon-pt – 10:30-22:00, sob – 10:30-01:00, niedz – 10:30-22:00
Ceny: 9.90-37 EUR
Data powstania: 26 maja 2011 r.
Co zawiera atrakcja: tematyczne place zabaw, kolejki górskie, nawiedzony dom, karuzele
Link do strony: https://magicland.it/it

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2011Shock_%28Rainbow_MagicLand%29.JPG

Rainbow Magicland to stosunkowo nowy obiekt rozrywkowy na rzymskiej mapie atrakcji. Powstał w 2011 roku i znajduje się około 55 km od centrum włoskiej stolicy.

Wstęp na teren parku rozrywki cenowo zależny jest od kilku czynników, mianowicie – od formy zakupu biletu (online lub stacjonarnie), od wzrostu (dzieci poniżej 100 cm wchodzą na teren parku za darmo), a także od pory dnia lub roku (ceny biletów są niższe w okolicach września-października). Istnieje również możliwość zakupu biletów grupowych dla rodzin lub grup zorganizowanych.

Na terenie Rainbow Magicland znajduje się wiele punktów gastronomicznych – restauracji, barów, ale również sklepów pierwszej potrzeby.

Do najsłynniejszych obiektów tego parku zalicza się: wysoką na 35 m kolejkę górską Shock, 500 m2 plac zabaw dla najmłodszych czy największe w Europie Planetarium.

5.Ogrody Borghese

Adres: Piazzale Napoleone I, 00197 Roma RM, Włochy
Godziny otwarcia: całodobowo
Ceny: wstęp bezpłatny
Data powstania: 1605 r.
Co zawiera atrakcja: świątynie, rzeźby, kopie znanych zabytków,
Link do strony: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrody_Borghese

Źródło: https://www.flickr.com/photos/39487136@N07/35816045875

Urokliwy kompleks ogrodów Borghese to jeden z najpiękniejszych obszarów w Rzymie, który można zwiedzić całkowicie za darmo. Park powstał już w XVII wieku na zlecenie kardynała Scypiona Borghese. Obecnie jest skalany wieloma ujmującymi świątyniami oraz rzeźbami, które nadają okolicy parku niepowtarzalny charakter.

Na terenie kompleksu znajdują się liczne miejsca, gdzie można wypić aromatyczną, prawdziwą włoską kawę. Co więcej istnieją możliwości rekreacyjne, np. wypożyczenie łodzi i popływanie po niewielkim jeziorku czy zwiedzenie villi Borghese, która szczyci się pokaźną kolekcją dzieł sztuki. Jednakże w tym przypadku należy wcześniej zarezerwować bilety, których cena oscyluje w graniach 13 EUR.

Ogrody Borghese to miejsce jedne z niewielu, gdzie podczas wyjątkowego upału, można znaleźć schronienie w cieniu i odpocząć od włoskiego skwaru.

6.Muzeum Explora

Adres: Via Flaminia, 82, 00196 Roma RM, Włochy
Godziny otwarcia: wt-pt – 12-13:45 / 15-16:45 / 17-18:45, sob-niedz – 10-11:45 / 12-13:45 / 15-16:45 / 17-18:45, pon – zamknięte
Ceny: 6-9 EUR
Data powstania: –
Co zawiera atrakcja: interaktywne eksponaty, warsztaty i zajęcia dla dzieci
Link do strony: https://www.mdbr.it/

Źródło: https://www.flickr.com/photos/rolexpv/7990109371

Muzeum Explora to jedno z popularniejszych miejsc na terenie Rzymu, które jest przeznaczone dla najmłodszych odwiedzających celem edukacji. Obiekt obfituje w różnego rodzaju interaktywne wystawy, eksponaty oraz organizuje wiele projektów, których zadaniem jest zaabsorbować dzieci nauką i dostarczyć nowych wiadomości za pomocą zabawy.

Wstęp do Muzeum Explora dla rocznych maluchów jest darmowy, zaś dla dzieci do 3 lat obowiązuje cena biletu w wysokości 6 EUR. Pociechy od 3 roku życia w górę obowiązuje stawka 9 EUR za bilet, tak samo jak w przypadku osób dorosłych. Istnieje również możliwość zakupu biletów dla grup zorganizowanych, wówczas kwoty ulegają nieznacznej zmianie.

Na terenie Muzeum Explora dzieci poprzez zabawę mają okazję nauczyć się wielu nowych rzeczy. Co więcej, cyklicznie organizowane są różne projekty oraz wystawy o zróżnicowanej tematyce dotyczącej, np. najnowszych technologii czy ekologii. Dla rodziców oraz zmęczonych pociech oddaje się kawiarnię, która uraczy każdego pysznym smakołykiem i aromatyczną kawą.

7.Muzeum Gruppo Storico Romano

Adres: Via Appia Antica, 18, 00179 Roma RM, Włochy
Godziny otwarcia: pon-niedz – 9-19:00
Ceny: brak informacji
Data powstania: 1994 r.
Co zawiera atrakcja: rekonstrukcje starć militarnych/walk gladiatorów, odtwarzanie oryginalnych kostiumów, broni, a także przedmiotów codziennego użytku z których korzystali starożytni Rzymianie
Link do strony: http://www.gruppostoricoromano.it/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:GladiatoriElmi.JPG

Muzeum Gruppo Storico Romano to centrum kultury utworzone w 1994 roku przez pasjonatów kultury starożytnej Rzymu. Głównym celem jaki przyświeca tej organizacji to edukowanie oraz utrzymanie pamięci o czasach starożytnych wśród zwiedzających jak i mieszkańców Rzymu.

Przy muzeum znajduje się również Gladiators School Of Rome, która zdecydowanie zachęci najmłodszych turystów na skutek organizowania licznych rekonstrukcji walk gladiatorów. Pojawiają się także przedstawienia scen różnych sytuacji z życia starożytnych Rzymian.

Ponadto fundacja zajmuję się aranżacją spotkań edukacyjnych dla grup zorganizowanych ze szkół czy uczelni wyższych.

8.Oasi Park

Adres: Via Tarquinio Collatino, 56/58, 00175 Roma RM, Włochy
Godziny otwarcia: pon-sob – 9:30-13:00 i 15:30-20:00, niedziela – 9:30-20:00
Ceny: 7-9 EUR
Data powstania: –
Co zawiera atrakcja: place zabaw, kolejki górskie, karuzele, sala gier
Link do strony: https://oasipark.com/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oasi_Zegna_accesso.jpg

Oasi Park to atrakcyjny park rozrywki o powierzchni przeszło 5 000 m2, którego główną misją jest zapewnić najlepszą zabawę najmłodszym odwiedzającym.

Wstęp na teren parku rozrywki jest cenowo bardzo zróżnicowany. Można zakupić bilety, które zapewnią wejście na konkretne 10 atrakcji (7 EUR) lub z dodatkowym wejściem na plac zabaw (9 EUR). Dodatkowo istnieje również możliwość zakupu określonej liczby tokenów, które można wydawać na wstęp na określone atrakcje. Ceny takiej karty z tokenami oscylują pomiędzy 30 EUR a 100 EUR.

Ponadto organizowanie są występy z udziałem księżniczek i postaci z bajek. Na terenie Oasi Park znajdują się również punkty gastronomiczne.

Do najsłynniejszych obiektów tego parku zalicza się: pociąg Królewny Śnieżki, karuzela Kopciuszka, Wieża Baloo czy wyposażona sala gier.

9.Teatr Lalek – Teatrino di Pulcinella al Gianicolo

Adres: Viale del Gianicolo, 00165 Roma RM, Włochy
Godziny otwarcia: sob-niedz – 10:30-13:00
Ceny: wstęp bezpłatny
Data powstania: –
Co zawiera atrakcja: zorganizowane przedstawienia/spektakle z udziałem szmacianych kukiełek
Link do strony: https://www.turismoroma.it/it/node/3283

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Teatro_dei_burattini_piantadosi_roma_gianicolo_84-2.jpg

Teatr Lalek Teatrino di Pulcinella al. Gianicolo to mały, drewniany teatrzyk, znajdujący się na świeżym powietrzu; jeden z najbardziej popularnych teatrów lalek w Europie. Głównymi aktorami, jak sama nazwa wskazuje, są szmaciane lalki lub kukiełki, poruszane przez ludzi. Najpopularniejszą z teatralnych postaci jest włoska lalka Pulcinella, która swoim urokiem zachwyci nie jednego, młodego konesera sztuki.

Spektakle są wystawiane w każdy weekend w godzinach dopołudniowych w parku, który znajduje się na wzgórzu Gianicolo w artystycznej dzielnicy Rzymu, tj. Trastevere.

Najlepszą porą roku do odwiedzin tego urokliwego miejsca są miesiące letnie i wiosenne z uwagi na formę organizowanych przedstawień. Seans dla każdego jest całkowicie darmowy.

10.Muzeum Technotown

Adres: Villa Torlonia, via Lazzaro Spallanzani 1/A 00161 Rzym, Włochy
Godziny otwarcia: wt-niedz – 9:30-19:00, poniedziałek – zamknięte
Ceny: 1 EUR
Data powstania: 2006 r.
Co zawiera atrakcja: interaktywne wystawy oraz gry i warsztaty o charakterze edukacyjnym
Link do strony: https://www.technotown.it/

Muzeum Technotown to nowoczesne centrum naukowo-technologiczne o charakterze edukacyjnym, którego główną misją jest zaszczepienie w dzieciach chęci do nauki. Obiekt powstał w 2006 roku i jest przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia. Znajduje się na terenie jednego z rzymskich parków publicznych, tj. Villa Torlonia.

Bilety wstępu do muzeum wynosi 1 EUR, lecz nie wymagana jest jego uprzednia rezerwacja.
Muzeum organizuje dla młodych ludzi wiele wystaw oraz interaktywnych gier, które pomogą im poznać świat nauki od strony rozrywki. Spośród wszystkich atrakcji wyróżniają się przede wszystkim: zaprogramowanie ruchów robota LEGO czy eksperymentowanie z efektami specjalnymi.

Warto jednak zaznaczyć, że takie aktywności odbywają się w małych grupach, nie zaś dla jednego dziecka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry