Londyn
Paryż
Rzym
Nowy Jork
Moskwa
Poprzedni
Następny

Top 10 – atrakcje dla dzieci w Warszawie

1.Museum for Children

Adres: ul. Kredytowa 1, 01-001 Warszawa
Godziny otwarcia: pon – zamknięte; wt, śr i pt – 11:00-19:00; czw – 11:00-17:00; sob-niedz – 12:00-18:00
Ceny: 0-14 zł
Data powstania: 2012 r.
Co zawiera atrakcja: organizacja warsztatów, spotkań z autorami książek dla dzieci, interaktywne eksponaty, umożliwiające swobodną naukę i zabawę.
Link do strony: https://ethnomuseum.pl/muzeum-dla-dzieci/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Muzeum_dla_Dzieci_(Pa%C5%84stwowe_Muzeum_Etnograficzne_w_Warszawie).jpg

Museum for Children to oddział Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, który w pełni poświęcony jest najmłodszym zwiedzającym. Placówka głównie pełni funkcję edukacyjną – uczy poprzez zabawę, organizuje interaktywne wystawy, warsztaty oraz spotkania dla dzieci, a nawet – półkolonie oraz obozy w okresie wakacyjnym.

Wstęp dla dzieci do 7. Roku życia jest bezpłatny. Dla pozostałych małych odkrywców, którzy przekroczyli ten wiek obowiązuje opłata 7 zł za bilet ulgowy. Dorośli płacą za wejście na teren muzeum – 14 zł.

Muzeum dla Dzieci wychodzi naprzeciw oczekiwaniom oraz organizuje imprezy urodzinowe dla najmłodszych jubilatów. Atrakcje, gry i zabawy są indywidualnie dopasowywane do wieku oraz upodobań dzieci.

2.Centrum Nauki Kopernik

Adres: Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-czw – 09:00-18:00; pt – 09:00-20:00; sob-niedz – 09:00-19:00
Ceny: 19-37 zł
Data powstania: 5 listopada 2010 r.
Co zawiera atrakcja: multimedialne planetarium, laboratoria i pracownie, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz wystawy stałe i czasowe.
Link do strony atrakcji: https://www.kopernik.org.pl/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wahad%C5%82o_Foucaulta_Centrum_Nauki_Kopernik_2018.jpg

Centrum Nauki Kopernik to placówka edukacyjna, której głównym celem jest rozwijanie nauki, inspirowanie do obserwacji oraz doświadczania i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania. Na centrum składają się: budynek w kształcie litery „L”, a w nim liczne wystawy, kawiarnie, laboratoria; multimedialne planetarium; Park Odkrywców otaczający placówkę oraz pawilon 512, który jest pawilonem aktywnym w sezonie letnim jako strefa wystaw plenerowych.

Cena biletów normalnych na wystawy wynosi 37 zł, zaś w przypadku biletów ulgowych jest to kwota 25 zł. Z kolei opłata za bilet wstępu do Planetarium zaczyna się od 19 zł. Ceny biletów ulegają zmianie w przypadku dni świątecznych i weekendowych, a także imprez okolicznościowych, odbywających się na terenie centrum.

Do najpopularniejszych atrakcji obiektu należą: Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć, Strefa Eksperymentowania czy Ogród na Dachu.

3.Stacja Muzeum

Adres: ul. Towarowa 3, 00-811 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-sob – 10:00-18:00, pt – zamknięte
Ceny: 9-18 zł
Data powstania: 8 maja 2015 r.
Co zawiera atrakcja: zabytki techniki kolejowej, elementy infrastruktury kolejowej, mapy kolejowe, historyczne mundury kolejowe, dokumenty, fotografie.
Link do strony atrakcji: https://stacjamuzeum.pl/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lokomotywa_parowa_Ty42-120.jpg

Stacja Muzeum to placówka muzealna, która przejęła zbiory łącznie z siedzibą po zlikwidowanym w 2016 roku Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Muzeum posiada również oddział w Sochaczewie, tj. Muzeum Kolei Wąskotorowej.

Bilet normalny jest do zakupienia w cenie 18 zł, zaś ulgowy w cenie 9 zł. Dzieci do 7. Roku życia są zwolnione z opłat za bilet, wchodząc na teren muzeum za darmo. Dodatkowo Stacja Muzeum honoruje Kartę Dużej Rodziny, Kartę Warszawiaka czy Warsaw Pass.

Muzeum w swoich zbiorach posiada bogatą kolekcję unikalnych eksponatów, w tym m.in. zabytki techniki kolejowej (tabor kolejowy czy elementy infrastruktury kolejowej), historyczne pamiątki kolejnictwa jak np. mapy i makiety kolejowe, oryginalne mundury kolejowe, dokumenty czy fotografie.

4.Niewidzialna Wystawa

Adres: Atlas Tower, al. Jerozolimskie 123a, 02-017 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-pt – 12:00-20:00; sob-niedz – 10:00-20:00
Ceny: 31-39 zł
Data powstania: brak informacji.
Co zawiera atrakcja: interaktywne ekspozycje znjadujące się w ciemnych salach, służące poznaniu świata niewidomych.
Link do strony atrakcji: https://niewidzialna.pl/

Niewidzialna Wystawa to unikalna atrakcja na warszawskiej mapie obiektów, które warto odwiedzić z najmniejszymi pociechami. Oprócz swojej lokalizacji w polskiej stolicy, można ją podziwiać również w Czechach, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i na Węgrzech.

Ceny biletów wstępu nieznacznie różnią się w zależności od dnia tygodnia. Od poniedziałku do piątku bilety normalne kosztują 35 zł, z kolei ulgowe – 31 zł. W przypadku dni weekendowych standardowy bilet kosztuje 39 zł, zaś bilet ulgowy – 34 zł. Istnieje również możliwość zakupu biletu grupowego, przy założeniu, że kupowane jest min. 20 biletów dla osób do 18 roku życia.

Niewidzialna Wystawa dzięki interaktywnym ekspozycjom w mocno zaciemnionych salach pozwala poznać świat takim, jakim widzą go osoby niewidome. Jest to niewątpliwe duże przeżycie i niezapomniane doświadczenie.

5.Muzeum Ewolucji PKiN

Adres: Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad, 00-110 Warszawa
Godziny otwarcia: pon – zamknięte; wt-sob – 08:00-16:00; niedz – 09:00-15:00
Data powstania: 1968 r.
Ceny: 6-30 zł
Co zawiera atrakcja: dinozaury z Mongolii, praptaki, rekonstrukcje gatunków wymarłych, odlewy wielkich szkieletów.
Link do strony atrakcji: https://muzeumewolucji.pl/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Muzeum_Ewolucji_PAN_01.JPG

Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk to warszawskie muzeum w pełni poświęcone ewolucji oraz paleontologii. Placówka posiada wystawy stałe, a także organizuje równie ciekawe wystawy czasowe.

Wstęp dla dzieci do 4. roku życia jest bezpłatny. Dla pozostałych małych paleontologów, którzy przekroczyli ten wiek obowiązuje opłata 6 zł za bilet ulgowy. Z kolei cena biletu normalnego wynosi 12 zł. Do zakupienia są również bilety rodzinne w cenie 30 zł.

Muzeum Ewolucji PKiN to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych. W swoim portfolio obiekt zawiera takie eksponaty jak, np. model pterodaktyla, wystawę o pochodzeniu człowieka, model stegozaura czy dinozaurów pochodzących z Mongolii.

6.Warszawskie ZOO

Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-pt – 09:00-18:00; sob-niedz – 09:00-19:00
Ceny: 15-20zł
Data powstania: 11 marca 1928 r.
Co zawiera atrakcja: działy takie jak Słoniarnia, Małpiarnia, Sala bezkręgowców, Ptaszarnia, Wybieg australijski czy Akwarium.
Link do strony atrakcji: https://zoo.waw.pl/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_warsaw_zoo_a002.JPG

Warszawskie to ogród zoologiczny o łącznej powierzchni aż 39,47 ha. Według stanu z 2007 roku, na terenie ZOO znajduję się ponad 12 000 zwierząt, przedstawiających blisko 500 różnych gatunków. ZOO zostało otwarte jeszcze przed II wojną światową w 1928 roku.

Wstęp dla osoby dorosłej w sezonie letnim wynosi 30 zł, zaś cena biletu ulgowego to 20 zł. Poza sezonem, tj. od października do marca, obowiązują obniżone ceny biletów. Wówczas bilet normalny można zakupić w cenie 20 zł, a bilet ulgowy – 15 zł. ZOO honoruje Kartę Warszawiaka, co dodatkowo może obniżyć ceny biletów.

Na terenie ZOO żyje aż 500 różnych gatunków zwierząt, które swoje naturalne środowisko
mają na całym świecie. Prawdziwą frajdą dla najmłodszych zwiedzających jest kolorowa kolejka Safari Train, która zabierze w niezapomnianą podróż najmłodszych zwiedzających.
Do najsłynniejszych okazów, zamieszkujących ZOO, należą: flamingi, nosorożec Kubuś, hipopotam nilowy Hugo, goryl Azizi czy szympansica Lucy.

7.Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Adres: ul. Podwale 15, 00-252 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-niedz – 11:00-19:00
Ceny: 22-30 zł
Data powstania: 1 czerwca 2016 r.
Co zawiera atrakcja: zabytkowe domki dla lalek, dawne zabawki, lalki oraz gry.
Link do strony atrakcji: https://www.muzeumdomkow.pl/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Muzeum_domk%C3%B3w_lalek_gier_i_zabawek.jpg

Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to miejsce, które zajmuje się gromadzeniem oraz odpowiednią konserwacją historycznych domków dla lalek. Dodatkowo kolekcjonuje dawne zabawki oraz gry. Muzeum posiada dwa oddziały – wystawa stała mieści się przy ul. Podwale 15, zaś oddział z wystawami czasowymi przy ul. Krzywe Koło 2/4.

Zwiedzanie wszystkich wystaw w ramach biletu normalnego kosztuje 30 zł, zaś w przypadku biletu ulgowego – 22 zł. Dzieci do 100 cm wzrostu, osoby powyżej 100 lat oraz posiadacze karty Warsaw Pass mogą zwiedzać muzeum za darmo. Istnieje również możliwość zakupu biletu uprawniającego wyłącznie do zwiedzenia wystaw czasowych.

Muzeum w swoich zbiorach posiada kolekcję oryginalnych, wręcz baśniowych eksponatów, w tym m.in. klasyczne domki dla lalek, sklepy, szkoły, szpitale, miniaturowe kaplice, lalki w habitach oraz w strojach ślubnych.

8.Farma Iluzji – Park Edukacji i Rozrywki

Adres: ul. Mościska 9, 08-455 Trojanów (woj. mazowieckie)
Godziny otwarcia: pon-pt – zamknięte; sob-niedz – 10:00-18:00
Ceny: 67,50-76,50 zł
Data powstania: brak informacji.
Co zawiera atrakcja: tory przeszkód, iluzje optyczne, labirynt, tyrolki, pokazy magiczne, liczne place zabaw, karuzele, kolejki górskie.
Link do strony atrakcji: https://farmailuzji.pl/pol

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Farma_Iluzji_-panoramio%287%29.jpg

Farma Iluzji to prawdziwy raj dla dzieci w każdym wieku. Czeka tutaj na nich wiele znakomitych atrakcji, które umilą weekendowy czas wolny każdej rodzinie. Park znajduje się w podwarszawskiej miejscowości Trojanów, dokąd mają Państwo swobodny dojazd choćby z Warszawy czy Radomia.

Bilet normalny dla osób powyżej 16 roku życia to koszt 76,50 zł. W przypadku dzieci do lat 16, tudzież biletów ulgowych – ich cena wynosi 67,50 zł. Farma Iluzji oferuje również bilety rodzinne dla rodzin 1+2 oraz 2+2. Wszystkie atrakcje na terenie parku są w cenie zakupionych biletów.

Farma Iluzji jest podzielona na kilka sektorów tematycznych, tj. sektor związany z iluzją (np. Muzeum Iluzji czy Dom Złudzeń), sektor przygodowy (np. Zatoka Piratów, Muzeum Egipskie), sektor „rusz głową”, sektor z atrakcjami aktywnymi (np. Skoczne Poduchy). Poza tym park dysponuje sekcją pokazów magicznych, placów zabaw oraz bogatą gastronomią.

9.Muzeum Geologiczne

Adres: ul. Rakowiecka 4, 00-975 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-pt – 09:00-17:30, sob – zamknięta, niedziela – 10:00-15:00
Ceny: bezpłatne
Data powstania: 1919 r.
Co zawiera kolekcja: szkielety wymarłych gatunków zwierząt, surowce mineralne, skamieliny.
Link do strony muzeum: https://www.pgi.gov.pl/muzeum/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Geological_Museum,_Polish_Geological_Institute.jpg

Muzeum Geologiczne w Warszawie to ponad stuletnia placówka, która w swoim szerokim portfolio otwiera przed zwiedzającym wszystko to, co kryje Ziemia – zarówno ta współczesna jak i ta sprzed tysięcy lat.

Do dyspozycji odwiedzających oddaje się przeróżne wystawy, począwszy od stałych, przez plenerowe, a kończąc na czasowych oraz wypożyczanych zbiorach. Wstęp do muzeum jest bezpłatny dla każdego bez względu na wiek przez pełne 6 dni w tygodniu.

Wystawy są zróżnicowane tematycznie oraz zainteresują każdego – zwłaszcza najmłodszych odkrywców. Wśród najsłynniejszych eksponatów znajdą oni przede wszystkim fascynującą rekonstrukcję polskiego dinozaura – dilofozaura, szkielet mamuta włochatego, a także bogate kolekcje skał, minerałów i skamielin. Ogółem na wszystkich dostępnych wystawach zgromadzono około 4,5 tysiąca eksponatów.

10.Manufaktura Cukierków

Adres: ul. Nowy Świat 51, 00-042 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-czw – 11:00-21:00; pt – 11:00-22:00; sob – 10:00-22:00; niedz – 10:00-21:00
Ceny: 23zł – warsztaty kręcenia lizaków
Data powstania: brak informacji.
Co zawiera atrakcja: pokazy wytwarzania słodyczy, warsztaty z kręcenia lizaków, możliwość zakupu własnoręcznie wyrabianych słodkości.
Link do strony atrakcji: https://www.manufaktura-cukierkow.pl/pl/

Manufaktura Cukierków to z pewnością najsłodsza atrakcja na mapie Warszawy, która jest obowiązkowym punktem wycieczki dla każdego malucha. Znajduje się ona w doskonałej lokalizacji, w samym sercu polskiej stolicy na popularnym Nowym Świecie.

Obiekt organizuje warsztaty kręcenia lizaków zarówno dla grup zorganizowanych jak i dla osób indywidualnych. Koszt uczestnictwa jest stosunkowo niewielki i liczy sobie 23 zł od każdej uczestnika. Z kolei dla wszystkich złaknionych słodkiej wiedzy o tym jak powstają słodycze od podstaw – Manufaktura oferuje bezpłatne pokazy w jaki sposób są one tworzone.

Manufaktura Cukierków to również raj dla małych smakoszy cukru pod każdą postacią. Można tutaj kupić różnego rodzaju kolorowe lizaki i cukierki, które dodatkowo nie posiadają glutenu, laktozy oraz szkodliwych konserwantów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry