Londyn
Paryż
Rzym
Nowy Jork
Moskwa
Poprzedni
Następny

Jak dojechać z lotniska Okęcie i lotniska Modlin do centrum Warszawy

Podróżujący do Warszawy drogą lotniczą, mogą ze stołecznego Lotniska Chopina lub Lotniska Warszawa-Modlin, dotrzeć w szybki sposób do ścisłego centrum miasta, wybierając jedną z kilku dostępnych opcji transportu.

Jak dojechać z Lotniska Chopina do centrum Warszawy?

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lotnisko_Chopina_w_Warszawie_2018b.jpg

Lotnisko Chopina jest największym w kraju portem lotniczym, doskonale skomunikowanym z każdą częścią Warszawy, położone około 8km od Centrum miasta. Poszukując opcji wygodnego transportu, można zdecydować się na przykład na autobusową komunikację miejską.

1. Autobus

Źródło: https://www.flickr.com/photos/129661548@N06/36013282632

Czas podróży: ok. 30 minut.
Cena: bilet normalny (75 minut) 4,40 zł; bilet ulgowy (75 minut) 2,20 zł.
Zobacz ceny i rodzaje biletów ZTM Warszawa: https://www.wtp.waw.pl/ceny-i-rodzaje-biletow/

Najtańszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia z Lotniska Chopina do centrum Warszawy, jest komunikacja autobusowa. Podróżni mogą wybrać linię 175, której autobusy kursują, co kilkanaście minut w godzinach – 04:27 – 22:58.

Trasa przejazdu prowadzi głównymi arteriami stolicy, przebiegając przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Aleje Jerozolimskie, dowożąc podróżnych bezpośrednio w okolice głównych dworców – Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście oraz okolice stacji metra Centrum, czy placu Zawiszy, zapewniając łatwy dojazd do pozostałych części miasta.

Podróżując w godzinach wieczorowych, na Lotnisku Chopina, można skorzystać z autobusu nocnego linii N32, kursującego w godzinach 23:15 – 04:49, który dowozi pasażerów bezpośrednio w okolice Dworca Centralnego.

Jeśli jesteś zainteresowany transportem komunikacją miejską z lotniska Chopina, sprawdź rozkład jazdy autobusu linii 175 lub rozkład jazdy autobusu N32.

2. Szybka Kolej Miejska

Źródło: https://www.flickr.com/photos/129661548@N06/43486229264

Czas podróży: ok. 15 minut.
Cena: 4,40 zł – 7,00 zł.
Zobacz ceny i rodzaje biletów: https://www.wtp.waw.pl/ceny-i-rodzaje-biletow/

Decydując się na transport kolejowy z Lotniska Chopina do Centrum Warszawy, można wybrać Kolej Miejską linii S2, której przystanek znajduje się tuż przy lotnisku, a trasa przebiega przez Służewiec, Żwirki i Wigury oraz Rakowiec, bezpośrednio na Aleje Jerozolimskie w czasie kilkunastu minut. Linia ta kursuje w godzinach 05:58 – 22:27.

Jeśli interesuje Cię transport Szybką Koleją Miejską z lotniska Chopina, zobacz rozkład jazdy SKM linii S2.

3. Taxi/Uber

Źródło: https://www.flickr.com/photos/peterolthof/21602104906

Czas podróży: ok. 20 minut.
Cena: 50zł – 150zł
Sprawdź wszystkie Taxi dostępne w Warszawie: https://taxiways.pl/warszawa/

Najszybszą metodą transportu z Lotniska Chopina do Centrum Warszawy, jest wybór Taksówki, których stanowiska można znaleźć bezpośrednio w sąsiedztwie lotniska. Kilkanaście firm taksówkarskich obsługuje region portu lotniczego, dlatego warto sprawdzić rankingi najtańszych i najbardziej zaufanych korporacji oraz zdecydować się na przewoźnika zamawianego przez aplikację lub popularną stronę oferującą aktualnie wolnych kierowców. Dwie najpopularniejsze firmy taksówkarskie, które bezpośrednio współpracują z lotniskiem Okęcie to Ele Taxi oraz Uber Airport.

Jeśli chcesz poznać szczegóły usługi Uber Airport, zobacz stronę: https://www.uber.com/pl/blog/choose-uber-airport/

Lotnisko Chopina rekomenduje pasażerom skorzystać z zaufanej firmy taxi, działającej na terenie lotniska – Ele Taxi. Aby sprawdzić szczegóły, zobacz stronę: https://eletaxi.pl/.

4. Wypożyczenie auta/Dojazd samochodem

Źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/zdjecie-czarnego-audi-zaparkowanego-na-poboczu-1719648/

Czas podróży: ok. 20 minut.
Cena: od 120 zł.
Szczegóły dotyczące wynajmu auta znajdziesz na stronie: https://www.kayak.pl/Warszawa-Lotnisko-Chopina-i-inne-lotniska-Wynajem-Samochodow.WAW.cap.ksp

Na terenie ogólnodostępnej Hali przylotów oraz na antresoli lotniskowego Terminala, można znaleźć kilkanaście punktów „Rent a Car”, wynajmujących podróżnym auta, w różnych opcjach standardu. Średnie koszty wypożyczenia samochodu rozpoczynają się od 120zł za dobę, jednak ceny najczęściej ustalane są indywidualnie, w zależności od marki samochodu czy ram czasowych wynajmu.

Jak dojechać z Lotniska Warszawa-Modlin do centrum stolicy?

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa_Modlin_-_panoramio.jpg

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z centrum stolicy oddalonym o 36 km, jak i dalszymi lokalizacjami, współpracując z 6 firmami autobusowymi, transportem kolejowym Koleje Mazowieckie, 2 firmami taksówkowymi oraz 8 przedstawicielstwami wypożyczalni samochodów, dlatego podróżni mogą wybrać opcjonalne formy transferu lotnisko-centrum.

1. Autobus

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:FlixBus_on_Bernstorffsgade.jpg

Czas podróży: 30-50 minut.
Cena: 30 zł – 50 zł
Zobacz przewoźników oferujących dojazd na lotnisko:
ContBus https://www.contbus.pl/ – kursuje od Lotniska Modlin do przystanku Warszawa Marriott (skrzyżowanie ul. Chałubińskiego i Nowogrodzkiej),
FlixBus https://www.flixbus.pl/polaczenia-autobusowe/port-lotniczy-warszawa-modlin-warszawa – kursuje od Lotniska Modlin do kilku przystanków w Warszawie, m.in. Dworzec Zachodni, Dworzec Centralny, Metro Młociny, Metro Stadion Narodowy.

Bezpośredni transfer autobusowy z lotniska Warszawa-Modlin do stolicy, oferują między innymi firmy autobusowe ConBus, FlixBus czy autobusy Kolei Mazowieckich (z przystankiem zlokalizowanym w okolicach 100m od dworca Warszawa Centralna).

2. Kolej

Źródło: https://www.flickr.com/photos/sieczu/28303670373

Czas podróży: 30 minut.
Cena: ok. kilkunastu złotych.
Zobacz rozkłady i relacje kolei skierowanych do Lotniska Modlin:
Koleje Mazowieckie https://www.mazowieckie.com.pl/pl – kurs realizowany jest komunikacją autobusową na odcinku Lotnisko Modlin-Modlin, następnie można przesiąść się w pociąg kolei mazowieckich na stacji Modlin jadący bezpośrednio do centrum stolicy,
Pociągi TLK lub IC https://www.pkp.pl/pl/home – jest wiele możliwości dostania się z Lotniska Modlin do Warszawy kolejami TLK lub IC, jednak zdecydowanie więcej kursów odbywa się na stacji Modlin (do której trzeba dojechać komunikacją autobusową).

Przystanek kolejowy Warszawa-Modlin, zlokalizowany jest praktycznie przed samymi drzwiami terminalu pasażerskiego, podróżni, mogą skorzystać z ofert przewoźników takich jak TLK, IC czy Kolei Mazowieckich, wybierając dojazd do Warszawy Centralnej czy decydując się na relacje dalekobieżne. W zależności od przewoźnika i relacji pociągu, koszt podróży, to ceny od kilku do kilkunastu złotych.

3. Taxi

Źródło: https://www.flickr.com/photos/peterolthof/21428769169

Czas podróży: ok. 50 minut.
Cena: od 100 zł
Aby sprawdzić korporacje Taxi rekomendowane przez lotnisko Modlin sprawdź stronę: https://modlinairport.pl/pasazer/taxi

Na terenie przyległego do lotniska parkingu, można znaleźć przedstawicieli kilku korporacji taksówkowych, jednak lotnisko współpracuje z firmami takimi jak Taxi Modlin i Sawa Taxi, podróżni mogą skorzystać również z aplikacji internetowych oferujących transfer lotniskowy, lub sprawdzić dostępnych w pobliżu przewoźników wraz z szacunkowymi opłatami za przejazd do Centrum Warszawy.

Więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnych stronach Sawa Taxi oraz Taxi Modlin.

4. Wypożyczenie auta/Dojazd samochodem

Źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/zdjecie-montero-sport-zaparkowane-na-grass-field-2676096/

Czas podróży: ok. 50 minut.
Cena: od 150 zł/doba
Wypożyczalnia samochodów Warszawa-Modlin: https://modlinairport.pl/strona/wypozyczalnia-samochodow

Na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, podróżujący, mogą wybrać 8 wiodących w stolicy wypożyczalni samochodów. W zależności od marki i standardu auta, rozpiętość cenowa jest dosyć spora, ale zazwyczaj kaucje rozpoczynają się od 150zł za dobę wzwyż.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry