Londyn
Paryż
Rzym
Nowy Jork
Moskwa
Poprzedni
Następny

Punkty i tarasy widokowe w Nowym Jorku

Bezpłatne

1.Belvedere Castle

Lokalizacja: New York, NY 10024
Wysokość punktu: 40 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: pon-wt – nieczynne; śr-ndz 10:00-17:00
Strona internetowa: https://www.centralparknyc.org/locations/belvedere-castle

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Belvedere_Castle,_Central_Park.jpg, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Castle_in_Central_Park_NYC.jpg

Belvedere Castle mogą Państwo zwiedzać od środy do niedzieli w godzinach 10:00-17:00, a wstęp jest bezpłatny. Obiekt zamknięty jest w dzień Święta Dziękczynienia, Boże Narodzenie oraz Nowy Rok.

Zaprojektowany został we współpracy współtwórcy Central Parku – Calverta Vauxa – i architekta Jacoba Wreya Moulda. Cały kompleks ukończony został jeszcze w 1872 roku. Zamek wznosi się na szczycie czterdziestometrowego wypiętrzenia manhattańskiej skały łupkowej Vista Rock.

Obecnie pełni funkcję centrum informacyjnego, punktu widokowego oraz sklepu w którym można zaopatrzyć się w rozmaite upominki. Można z niego podziwiać wspaniałe widoki na Turtle Pond, Great Lawn, Ramble oraz otaczający go miejski krajobraz.

2. Brooklyn Bridge

Lokalizacja: New York, NY 10038
Wysokość punktu: 84 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: czynne całą dobę
Strona internetowa: Brooklyn Bridge – Wikipedia.

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brooklyn_Bridge_Manhattan.jpg, https://pixabay.com/pl/photos/brooklyn-bridge-nowy-jork-4646645/

Ten wprost ikoniczny most zaprojektowany został przez Johna A. Roeblinga, a jego budowa rozpoczęła się jeszcze w 1869 roku i trwała aż 14 lat. Znany jest również ze swoich kamiennych łuków.

Dziennie przejeżdża nim średnio 116 tysięcy pojazdów. Odległość jaka dzieli jego najwyższy punkt od tafli wody wynosi przeszło 41 metrów. Most uznany został za Narodowy Pomnik Historyczny, a liczne działki w jego okolicy, zarówno na Manhattanie jak i Brooklynie uznane zostały za miejskie zabytki.

Odwiedzenie tego mostu to konieczny punkt na mapie w czasie podróży do Nowego Jorku.

3. High Line Park

Lokalizacja: New York, NY 10011
Wysokość punktu: 10 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: czynne całą dobę
Strona internetowa: https://www.thehighline.org/

Źródło: https://www.flickr.com/photos/finchermac/9377321474, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:AHigh_Line_Park,_Section_1a.jpg

Rozciągający się aż od Meatpacking District do Hudson Yards, nowojorski park ma długość aż 2,33 kilometrów. Zaprojektowany został na estakadzie dawnej linii kolejowej. Ten innowacyjny, wiszący 10 metrów nad ziemią park od momentu jego otwarcia odwiedza około 8 milionów osób rocznie.

W krótkim czasie stał się jednym z najważniejszych, turystycznych punktów na mapie miasta. Przechadzając się tym parkiem można poczuć się jak w alternatywnej rzeczywistości.

Wokół podziwiając rozmaite krajobrazy wielkiego miasta i poczuć abstrakcyjne uczucie uwolnienia się od zgiełku Nowego Jorku nie opuszczając nawet jego centrum.

Płatne

1. Empire State Building Observatory Deck

Lokalizacja: 20 W 34th St., New York, NY 10001
Wysokość punktu: 443 m.
Wstęp/ceny: od 44$
Godziny otwarcia: codziennie 09:00-00:00
Strona internetowa: https://www.esbnyc.com/

Źródło: https://www.esbnyc.com/buy-tickets/86th-floor-observatory, https://www.pexels.com/photo/skyline-photo-of-empire-state-building-in-new-york-city-2190283/

Kto nie zna tego majestatycznego budynku w samym sercu Nowego Jorku? Jego dwa punkty widokowe zapewniają niepowtarzalne widoki na centrum dosłownie wszystkiego. Panorama rozciąga się na sześć amerykańskich stanów.

Obserwatorium na 86 piętrze posiada w pełni panoramiczny widok z którego można doskonale zaobserwować Most Brooklyński, Central Park czy Statuę Wolności.

Ceny zaczynają się od 44 dolarów dla osób dorosłych. Natomiast taras widokowy na 102 piętrze to koszt od 79 dolarów natomiast miejsce to zapewnia niezapomniane widoki sięgające aż do 80 mil w linii prostej.

2. Top of the Rock Observatory Deck

Lokalizacja: 30 Rockefeller Plaza, New York, NY 10112
Wysokość punktu: 260 m.
Wstęp/ceny: 34$
Godziny otwarcia: codziennie 09:00-23:00
Strona internetowa: https://www.rockefellercenter.com/attractions/top-of-the-rock-observation-deck/

Źródło: https://www.facebook.com/rockefellercenternyc/photos

Ceny biletów na punkt widokowy w Rockefeller Plaza zaczynają się od nawet 34 dolarów. Obiekt jest otwarty codziennie od godziny 9:00 do 23:00. Warto mieć na uwadze, że ostatnie wejście możliwe jest najpóźniej o godzinie 20:10.

Punkt obserwacyjny w Rockefeller Plaza stanowią trzy wewnętrzne i zewnętrzne poziomy platform. Oferują one spektakularne widoki na panoramę Nowego Jorku.

Jeśli pogoda sprawi, że podziwianie widoków będzie niemożliwe będą mogli Państwo bez trudu przebukować go na inny termin. Zdecydowanie jest to jedno z najlepszych miejsc do podziwiania panoramy w całym mieście.

3. One World Observatory

Lokalizacja: 117 West St, New York, NY 10007
Wysokość punktu: 386 m.
Wstęp/ceny: od 38$
Godziny otwarcia: codziennie 09:00-21:00
Strona internetowa: https://www.oneworldobservatory.com/

Źródło: https://www.facebook.com/onewtc/photos

One World Observatory gwarantuje niezapomniane widoki dzięki najwyższemu punktowi obserwacyjnemu w mieście. Ponadto wybierając się na podziwianie rozmaitych widoków mogą Państwo skorzystać z restauracji znajdującej się w tym gigantycznym drapaczu chmur o nazwie One Dine bądź baru One Mix.

Można w nich zatrzymać się na wspaniały koktajl, szybki posiłek bądź wykwintną kolację. Sam punkt widokowy wznosi się na 386 metrów i zapewnia widoki jedyne w swoim rodzaju.

Z przestronnego, przeszklonego pomieszczenia można podziwiać wszelkie atrakcje oferowane przez nowojorskie Downtown. Ceny zaczynają się już od 38 dolarów.

4. New York Edge

Lokalizacja: 30 Hudson Yards, New York, NY 10001
Wysokość punktu: 340 m.
Wstęp/ceny: od 36$
Godziny otwarcia: codziennie 09:00-22:00
Strona internetowa: https://www.edgenyc.com/en

Źródło: https://www.facebook.com/EdgeNYC/photos

Obiekt otwarty jest każdego dnia od 09:00 do 22:00, natomiast ostatnia winda, którą można wjechać na szczyt budynku rusza 50 minut przed zamknięciem. Ceny zaczynają się od 36 dolarów.

Taras widokowy zdaje się wręcz lewitować nad miastem bowiem utworzony został na zewnętrznej części budynku. Wysunięty został o kilkadziesiąt metrów poza kraniec budynku co sprawia, że jest on wprost niespotykany.

I tak jest gdyż na zachodniej półkuli jest to największy zewnętrzny taras, a ten dodatkowo znajduje się 340 metrów nad ziemią. Ekscytująca szklana podłoga i panorama 360 stopni pozwala obserwować niemal wszystkie najważniejsze obiekty w mieście.

5. Summit One Vanderbuilt

Lokalizacja: 45 E 42nd St, New York, NY 10017
Wysokość punktu: 92 piętra
Wstęp/ceny: od 39$
Godziny otwarcia: codziennie 09:00-00:00
Strona internetowa: https://summitov.com/

Źródło: https://www.facebook.com/SummitOV/photos

Wejście na szczyt tego budynku znajduje się przy ulicy Vanderbilt.

Wystarczy wejść przez hale przejazdowe w Grand Central Terminal bądź skorzystać z drzwi obok banku TD. Na szczyt natomiast nie można wejść przez recepcję One Vanderbilt. Summit one łączy w sobie elementy sztuki, technologii, architektury i niezapomnianych emocji.

Taras znajduje się w jednym z najwyższych amerykańskich budynków, a jego architektura i aranżacja pozwala zaznać niespotykanych nigdzie innych emocji. Ceny zaczynają się od 39 dolarów natomiast skorzystanie z platform o przeszklonych podłogach jest dodatkowo płatne.

6. Statua Wolności

Lokalizacja: New York, NY 10004
Wysokość punktu: 93 m.
Wstęp/ceny: rejs 20$ + 3$ wejście na taras
Godziny otwarcia: codziennie 09:00-17:00
Strona internetowa: https://www.nps.gov/stli/index.htm

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Statue_of_Liberty

Statuę wolności można podziwiać dwutorowo. Jedną z możliwości jest sam rejs statkiem bądź promem trwający około dwóch godzin. Rejs ten kosztuje około 20 dolarów i pozwala na podziwianie posągu z pokładu statku.

Z kolei dodatkowo płatnie mogą Państwo skorzystać z wejścia na taras widokowy Statuy. Wymaga to dokonania wcześniejszej rezerwacji oraz dopłacenia 3 dolarów do ceny rejsu. Na szczyt prowadzi 377 stopni, a taras znajduje się na wysokości 93 metrów.

Odwiedzenie tego obiektu zapewnia wspomnienia na lata do których chętnie będą Państwo wracać. To jeden z najbardziej kultowych obiektów w całych Stanach Zjednoczonych.

7. Riverside Church

Lokalizacja: 490 Riverside Dr, New York, NY 10027
Wysokość punktu: 119 m.
Wstęp/ceny: 15$
Godziny otwarcia: pon-śr – zamknięte, czw-ndz 09:00-17:00
Strona internetowa: https://www.trcnyc.org/

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Riverside_Church

Obiekt ten wzorowany był na XIII wiecznej katedrze Chartres we Francji, która wykonana była w stylu gotyckim.

Kościół wznosi się nad słynną rzeką Hudson i Grobem Granta. Posiada najwyższą wieżę kościelną w całej Ameryce Północnej i oferuje spektakularne widoki 360 stopni. W kościele tym spotykali się ważni przywódcy duchowni jak Martin Luter King czy Dalajlama oraz społeczni jak prezydent Clinton.

Wycieczka po wieży obejmuje zarówno krótką historię Riverside i sanktuarium Nave. Wejść można dwa razy dziennie od czwartku do soboty, cena wynosi 15 dolarów. Dzieci muszą mieć ukończone co najmniej 12 lat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry