Londyn
Paryż
Rzym
Nowy Jork
Moskwa
Poprzedni
Następny

Punkty i tarasy widokowe w Warszawie

Bezpłatne:

1.Taras na dachu ForestCampus

Wysokość punktu: –
Lokalizacja: Kampus biurowy Forest, ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: codziennie 09:30-18:30
Strona internetowa: https://forestcampus.pl/ogrody/

Źródło: https://warsawnow.pl/publiczny-taras-widokowy-na-dachu-budynku-forest/

Wejście do zarówno leśnego patio jak i ogrodu na dachu jest całkowicie bezpłatne. Patio zainspirowane jest atmosferą lasu, który przecinają nieregularne ścieżki. Można w nim zaszyć się w poszukiwaniu wytchnienia i wypoczynku od hałaśliwego miasta.

Ciepłe dni ostudzają strumienie relaksującej fontanny. Natomiast ogród ulokowany został na niższej części kampusu. To doskonałe zdjęcie do organizowania spektakularnych sesji zdjęciowych oraz odpoczynku samego w sobie.

Doskonały widok na panoramę miasta pozwala uchwycić nietuzinkowe zdjęcia. Zaś na dachu można gospodarować czas tak jak się lubi, odpoczywając, doglądając roślin czy też rozkoszować się pięknymi widokami.

2. Gnojna Góra

Wysokość punktu: 101 m.
Lokalizacja: ul. Brzozowa, 00-286 Warszawa
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: czynne całą dobę
Strona internetowa: Gnojna Góra – Wikipedia

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ra_Gnojna

Gnojna Góra znajduje się na skarpie wiślanej na Starym Mieście w Warszawie. Do 1844 roku w tym miejscu funkcjonowało wysypisko śmieci, które wielokrotnie starano się zamknąć. Po jego zamknięciu stok został obłożony ziemią.

W drugiej połowie XX wieku prowadzono tam liczne badania archeologiczne, które pozwoliły odkryć jak żyli dawni mieszkańcy stolicy. Z kolei w 2007 roku góra ta została zabezpieczona przed odkształcaniem wynikającym z oddziaływania atmosferycznego.

Współcześnie pełni rolę tarasu widokowego, ulokowanego w samym sercu miasta. Taras widokowy na szczycie wzniesienia pozwala rozkoszować się wspaniałymi widokami i jest doskonałym miejscem na chwilę odpoczynku.

3. Ogród na dachu BUW

Wysokość punktu: –
Lokalizacja: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: codziennie 08:00-20:00
Strona internetowa: https://www.buw.uw.edu.pl/o-nas/budynek-i-ogrod/

Źródło: https://www.buw.uw.edu.pl/o-nas/budynek-i-ogrod/

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie posiada nowy, nietuzinkowy budynek utworzony w koncepcji łączącej funkcjonalność z nowoczesnością i prestiżem. Przenika w nim kultura i natura. Z kolei ogród na dachu budynku jest jednym z najpiękniejszych ogrodów dachowych w całej Europie.

Z pewnością każdy znajdzie w nim swój własny kąt w którym będzie mógł w pełni poświęcić się relaksowi. W bogactwie wszelakich roślin można podziwiać panoramę miasta i świetny widok na Wisłę.

Ogród czynny jest codziennie przez cały rok z wyjątkiem dni, w których odbywają się imprezy okolicznościowe. Zaś wejście na dach jest niemożliwe między listopadem, a marcem.

4. Ogród na dachu CNK

Wysokość punktu: –
Lokalizacja: Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: codziennie 10:00-17:00
Strona internetowa: https://www.kopernik.org.pl/ogrod-na-dachu

Źródło: https://www.kopernik.org.pl/ogrod-na-dachu

Ogród na dachu CNK jest całkowicie darmowy, a otwarty jest od 29 kwietnia do 29 października. Wejść może dosłownie każdy, nie ma ograniczenia wiekowego więc to doskonałe miejsce do odwiedzenia całymi rodzinami.

Ogród ten jest na swój sposób wyjątkowy bowiem jedni widzą w nim wulkaniczny krajobraz, inni zaś japońskie ogrody skalne. Każdy musi samodzielnie zweryfikować z czym mu się kojarzy.

Mimo sąsiedztwa rzeki warunki klimatyczne działają naprzeciw wzrostowi typowo nadrzecznych roślin. Z tego względu tutejsze rośliny zostały odpowiednio zmodyfikowane aby nie wymagały skomplikowanej pielęgnacji.

5. Kopiec Powstania Warszawskiego

Wysokość punktu: 121 m.
Lokalizacja: Park Akcji Burza, 00-713 Warszawa
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: czynne całą dobę
Strona internetowa: Kopiec Powstania Warszawskiego – Wikipedia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiec_Powstania_Warszawskiego

W Warszawskiej dzielnicy Mokotów postawione zostało sztuczne wzniesienie o wysokości przeszło 121 metrów n.p.m. Tuż po wojnie pojawił się pomysł usypania z gruzów miasta kopca.

Sypanie gruzu rozpoczęło się już w 1945 roku. Pod koniec lat 90’ ppłk. Eugeniusz Ajewski zaproponował uporządkowanie kopca i nazwanie go „Kopcem Pamięci Narodowej”.

Obecnie funkcjonuje pod nazwą „Kopiec Powstania Warszawskiego”, a na jego wierzchołku znajduje się kilkumetrowy symbol Polski Walczącej, zaś po jego stronach umieszczono 2 tablice pamiątkowe. Schody prowadzące na kopiec są najdłuższe w Warszawie i liczą przeszło 350 stopni.

6. Taras widokowy na dachu Fabryki Norblina

Wysokość punktu: –
Lokalizacja: Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, 00-841 Warszawa
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: pon-czw 09:00-22:00, piątek 09:00-01:00, sobota 07:30-01:00, niedziela 09:00-23:00
Strona internetowa: https://fabrykanorblina.pl/

Źródło: https://fabrykanorblina.pl/

Fabryk Norblina zajmuje 2 hektary powierzchni na terenie warszawskiej Woli. Powierzchnia ta została nasycona niezwykłą historią.

Przez lata obszar ten był zaniedbaną architekturą przemysłową, którą współcześnie przekształcono w całkowicie nową część miasta z wieloma restauracjami, kawiarniami czy biurami. Na dachu fabryki znajduje się znamienity taras widokowy, z którego rozpościera się znakomity widok na całą infrastrukturę obiektu oraz warszawskie wieżowce.

Wybierając się w to miejsce można poczuć ducha i klimat Warszawy, a jednocześnie odczuć dziedzictwo pozostawione po przemysłowej dzielnicy.

Płatne:

1.Pałac Kultury i Nauki

Wysokość punktu: 231 m.
Lokalizacja: plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
Wstęp/ceny: od 25 zł
Godziny otwarcia: codziennie 10:00-20:00
Strona internetowa: https://pkin.pl/

Źródło: https://pkin.pl/, https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Kultury_i_Nauki

Pałac Kultury i Nauki stał się budynkiem-ikoną w Polsce. Rozpoznawalny w zasadzie na całym świecie. Można go w pewnym aspekcie przyrównać do amerykańskiego Empire State Building czy londyńskiego Big Bena.

Całkowita wysokość budynku wynosi 231 metrów. Z kolei Taras Widokowy umieszczony został na wysokości 114 metrów i podzielony jest na: galerię wewnętrzną, salę główną z gwieździstym sklepieniem i ozdobnymi rozetami oraz taras widokowy oferujący wspaniały widok na panoramę stolicy.

Cena biletu normalnego wynosi 25 zł od osoby zaś taras czynny jest codziennie w godzinach 10:00-20:00.

2. Taras widokowy na dzwonnicy kościoła św. Anny

Wysokość punktu: 70 m.
Lokalizacja: Krakowskie Przedmieście 68, 00-322 Warszawa
Wstęp/ceny: 10 zł
Godziny otwarcia: pon-pt 10:00-21:00, sob-ndz 11:00-22:00
Strona internetowa: http://taraswidokowy.pl/

Źródło: http://taraswidokowy.pl/

Obiekt otwarty jest codziennie. Od maja do października w godzinach 10:00 – 21:00, zaś od października do maja w godzinach 10:00 – 18:00.

Godziny otwarcia ulegają zmianie w weekendy bowiem przesuwają się o godzinę do przodu. Cena biletu normalnego wynosi 10 zł. Natomiast sam taras widokowy pozwala spojrzeć z góry na warszawską starówkę i docenić wszystkie jej uroki.

Można z niego uchwycić to czego nie dostrzeżemy przechadzając się między zabytkowymi kamienicami. Wybierając się w to miejsce trzeba się liczyć z koniecznością pokonania 150 kamiennych schodków. Warto jednak wykonać ten wysiłek bowiem widok z tarasu jest jednym z najpiękniejszych jakie można sobie wymarzyć.

3. Muzeum Warszawy

Wysokość punktu: 5. piętro
Lokalizacja: Rynek Starego Miasta 28/42, 00-272 Warszawa
Wstęp/ceny: od 20 zł
Godziny otwarcia: pon – zamknięte; wt, śr, pt 09:00-17:00; czw 09:00-19:00; sob-ndz 11:00-18:00
Strona internetowa: https://muzeumwarszawy.pl/

Źródło: https://muzeumwarszawy.pl/, https://warsawtour.pl/punkty-widokowe/

W Muzeum Warszawy znajduje się niesamowity punkt widokowy, najwyższy na całym Starym Mieście stolicy. Widok z niego roztacza się na odrestaurowane domy, kościoły, Zamek i panoramę miasta.

Zwiedzając muzeum zdecydowanie warto wybrać się na punkt widokowy. Lecz aby do niego dotrzeć trzeba być przygotowanym na odrobinę wysiłki gdyż trzeba pokonać szereg krętych schodów.

Muzeum otwarte jest codziennie o różnych godzinach, natomiast ceny biletów uwarunkowane są od rodzaju wystawy. Wystawa stała kosztuje 25 zł, wystawa czasowa 20 zł zaś bilet dla obu tych wystaw to koszt rzędu 35 zł.

4. Varso Tower

Wysokość punktu: 230 m.
Lokalizacja: ul. Chmielna 69/73 00-801 Warszawa
Wstęp/ceny: nieznane
Godziny otwarcia: otwarcie 2024 r.
Strona internetowa: https://varso.com/

Źródło: https://varso.com/

W 2024 roku zostanie otwarty taras widokowy ulokowany na wysokości 230 metrów, czyli dwukrotnie wyżej niż obecny punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Dostać się będzie można do niego za pomocą panoramicznych wind odjeżdżających prosto z recepcji. Tarasy widokowe zdecydowanie dadzą najlepszy widok panoramiczny na całą Warszawę.

Przeszklone ściany pozwolą dostrzec niemal każdy aspekt miasta, a jednocześnie można będzie odprężyć się w otoczeniu natury bowiem na dachach posadzone są drzewa i różnorodna roślinność.

Miejsce to pozwoli spojrzeć na Pałac Kultury i Nauki z zupełnie innej perspektywy – z góry -, a tuż za nim dostrzec można słynny Stadion Narodowy na którym mecze rozgrywa polska reprezentacja piłki nożnej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry