Londres
Paryż
Roma
Nueva York
Moscú
Anteriormente
Siguiente

Miradores y terrazas de Nueva York

Bezpłatne

1.Castillo de Belvedere

Ubicación: New York, NY 10024
Wysokość punktu: 40 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: pon-wt – nieczynne; śr-ndz 10:00-17:00
Página web: https://www.centralparknyc.org/locations/belvedere-castle

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Belvedere_Castle,_Central_Park.jpg, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Castle_in_Central_Park_NYC.jpg

Belvedere Castle mogą Państwo zwiedzać od środy do niedzieli 10:00-17:00, a wstęp jest bezpłatny. Obiekt zamknięty jest w dzień Święta Dziękczynienia, Boże Narodzenie oraz Nowy Rok.

Zaprojektowany został we współpracy współtwórcy Central Parku – Calverta Vauxa – i architekta Jacoba Wreya Moulda. Cały kompleks ukończony został jeszcze w 1872 roku. Zamek wznosi się na szczycie czterdziestometrowego wypiętrzenia manhattańskiej skały łupkowej Vista Rock.

Obecnie pełni funkcję centrum informacyjnego, punktu widokowego oraz sklepu w którym można zaopatrzyć się w varios regalos. Można z niego podziwiać wspaniałe Vistas a Turtle Pond, Great Lawn, Ramble oraz otaczający go paisaje urbano.

2. Puente de Brooklyn

Ubicación: New York, NY 10038
Wysokość punktu: 84 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario de apertura: czynne całą dobę
Página web: Puente de Brooklyn - Wikipedia.

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brooklyn_Bridge_Manhattan.jpg, https://pixabay.com/pl/photos/brooklyn-bridge-nowy-jork-4646645/

Ten wprost ikoniczny most zaprojektowany został przez John A. Roebling, a jego budowa rozpoczęła się jeszcze w 1869 roku i trwała aż 14 lat. Znany jest również ze swoich kamiennych łuków.

Dziennie przejeżdża nim średnio 116 tysięcy pojazdów. Odległość jaka dzieli jego najwyższy punkt od tafli wody wynosi przeszło 41 metrów. Most uznany został za Narodowy Pomnik Historyczny, a liczne działki w jego okolicy, zarówno na Manhattan y Brooklyn uznane zostały za miejskie zabytki.

Visitar este puente es punto esencial del mapa w czasie podróży do Nowego Jorku.

3. Parque High Line

Ubicación: Nueva York, NY 10011
Wysokość punktu: 10 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario de apertura: czynne całą dobę
Página web: https://www.thehighline.org/

Źródło: https://www.flickr.com/photos/finchermac/9377321474, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:AHigh_Line_Park,_Section_1a.jpg

Rozciągający się aż od Del Meatpacking District a Hudson Yards, nowojorski park ma długość aż 2,33 kilometrów. Zaprojektowany został na estakadzie dawnej linii kolejowej. Ten innowacyjny, wiszący 10 metrów nad ziemią park od momentu jego otwarcia odwiedza około 8 milionów osób rocznie.

W krótkim czasie stał się jednym z najważniejszych, turystycznych punktów na mapie miasta. Przechadzając się tym parkiem można poczuć się jak w alternatywnej rzeczywistości.

Wokół podziwiając rozmaite krajobrazy wielkiego miasta i poczuć abstrakcyjne uczucie uwolnienia się od zgiełku Nowego Jorku nie opuszczając nawet jego centrum.

Płatne

1. Cubierta del observatorio del Empire State Building

Ubicación: 20 W 34th St., Nueva York, NY 10001
Wysokość punktu: 443 m.
Wstęp/ceny: od 44$
Horario: diario 09:00-00:00
Página web: https://www.esbnyc.com/

Źródło: https://www.esbnyc.com/buy-tickets/86th-floor-observatory, https://www.pexels.com/photo/skyline-photo-of-empire-state-building-in-new-york-city-2190283/

¿Quién no conoce este majestuoso edificio en el corazón de Nueva York? Su dos puntos de vista zapewniają niepowtarzalne widoki na centrum dosłownie wszystkiego. Panorama rozciąga się na sześć amerykańskich stanów.

Observatorio sobre 86 piętrze posiada w pełni panoramiczny widok z którego można doskonale zaobserwować Most Brooklyński, Central Park czy Statuę Wolności.

Ceny zaczynają się od 44 dolarów dla osób dorosłych. Natomiast taras widokowy na 102 piętrze es el coste de 79 dolarów natomiast miejsce to zapewnia niezapomniane widoki sięgające aż do 80 millas en línea recta.

2. Cubierta del Observatorio Top of the Rock

Ubicación: 30 Rockefeller Plaza, Nueva York, NY 10112
Wysokość punktu: 260 m.
Wstęp/ceny: 34$
Horario: diario 09:00-23:00
Página web: https://www.rockefellercenter.com/attractions/top-of-the-rock-observation-deck/

Źródło: https://www.facebook.com/rockefellercenternyc/photos

Ceny biletów na punkt widokowy w Rockefeller Plaza zaczynają się od nawet 34 dolarów. Las instalaciones están abiertas todos los días de una hora De 9.00 a 23.00 h.. Warto mieć na uwadze, że ostatnie wejście możliwe jest najpóźniej o godzinie 20:10.

Punto de observación en Plaza Rockefeller stanowią trzy wewnętrzne i zewnętrzne poziomy platform. Oferują one spektakularne widoki na panoramę Nowego Jorku.

Jeśli pogoda sprawi, że podziwianie widoków będzie niemożliwe będą mogli Państwo bez trudu przebukować go na inny termin. Es sin duda uno de los mejores lugares para podziwiania panoramy w całym mieście.

3 Observatorio Un Mundo

Ubicación: 117 West St, Nueva York, NY 10007
Wysokość punktu: 386 m.
Wstęp/ceny: od 38$
Horario: diario 09:00-21:00
Página web: https://www.oneworldobservatory.com/

Źródło: https://www.facebook.com/onewtc/photos

One World Observatory gwarantuje niezapomniane widoki dzięki najwyższemu punktowi obserwacyjnemu w mieście. Ponadto wybierając się na podziwianie rozmaitych widoków mogą Państwo skorzystać z restauracji znajdującej się w tym gigantycznym drapaczu chmur o nazwie Una cena bądź Una barra Mix.

Można w nich zatrzymać się na wspaniały koktajl, szybki posiłek bądź wykwintną kolację. Sam punkt widokowy wznosi się na 386 metrów i zapewnia widoki jedyne w swoim rodzaju.

Z una sala espaciosa y acristalada można podziwiać wszelkie atrakcje oferowane przez nowojorskie Downtown. Ceny zaczynają się już od 38 dolarów.

4. Nueva York Edge

Ubicación: 30 Hudson Yards, Nueva York, NY 10001
Wysokość punktu: 340 m.
Wstęp/ceny: od 36$
Horario: diario 09:00-22:00
Página web: https://www.edgenyc.com/en

Źródło: https://www.facebook.com/EdgeNYC/photos

Obiekt otwarty jest każdego dnia od 09:00 a 22:00, natomiast ostatnia winda, którą można wjechać na szczyt budynku rusza 50 minut przed zamknięciem. Ceny zaczynają się od 36 dolarów.

Terraza mirador zdaje się wręcz lewitować nad miastem bowiem utworzony został na zewnętrznej części budynku. Wysunięty został o kilkadziesiąt metrów poza kraniec budynku co sprawia, że jest on wprost niespotykany.

I tak jest gdyż na zachodniej półkuli jest to największy zewnętrzny taras, a ten dodatkowo znajduje się 340 metrów nad ziemią. Ekscytująca szklana podłoga i Panorámica de 360 grados pozwala obserwować niemal wszystkie najważniejsze obiekty w mieście.

5. Summit One Vanderbuilt

Ubicación: 45 E 42nd St, Nueva York, NY 10017
Wysokość punktu: 92 piętra
Wstęp/ceny: od 39$
Horario: diario 09:00-00:00
Página web: https://summitov.com/

Źródło: https://www.facebook.com/SummitOV/photos

Wejście na szczyt tego budynku znajduje się przy Calle Vanderbilt.

Wystarczy wejść przez hale przejazdowe w Grand Central Terminal bądź skorzystać z puerta junto al banco TD. Na szczyt natomiast nie można wejść przez recepcję One Vanderbilt. Summit one łączy w sobie elementy sztuki, technologii, architektury i niezapomnianych emocji.

Taras znajduje się w jednym z najwyższych amerykańskich budynków, a jego architektura i aranżacja pozwala zaznać niespotykanych nigdzie innych emocji. Ceny zaczynają się od 39 dolarów mientras que el uso de platform o przeszklonych podłogach jest dodatkowo płatne.

6. Statua Wolności

Ubicación: Nueva York, NY 10004
Wysokość punktu: 93 m.
Wstęp/ceny: rejs 20$ + 3$ wejście na taras
Horario: diario 09:00-17:00
Página web: https://www.nps.gov/stli/index.htm

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Statue_of_Liberty

Statuę wolności można podziwiać dwutorowo. Jedną z możliwości jest sam rejs statkiem bądź promem trwający około dwóch godzin. Rejs ten kosztuje około 20 dolarów i pozwala na podziwianie posągu z pokładu statku.

Z kolei dodatkowo płatnie mogą Państwo skorzystać z wejścia na taras widokowy Statuy. Wymaga to dokonania wcześniejszej rezerwacji oraz dopłacenia 3 dolarów do ceny rejsu. A la cima se llega por 377 grados, a taras znajduje się na wysokości 93 metrów.

Odwiedzenie tego obiektu zapewnia wspomnienia na lata do których chętnie będą Państwo wracać. To jeden z najbardziej kultowych obiektów w całych Stanach Zjednoczonych.

7 Iglesia de Riverside

Ubicación: 490 Riverside Dr, Nueva York, NY 10027
Wysokość punktu: 119 m.
Wstęp/ceny: 15$
Godziny otwarcia: pon-śr – zamknięte, czw-ndz 09:00-17:00
Página web: https://www.trcnyc.org/

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Riverside_Church

Obiekt ten wzorowany był na XIII wiecznej katedrze Chartres we Francji, która wykonana była w estilo gótico.

Kościół wznosi się nad słynną rzeką Hudson i Grobem Granta. Posiada najwyższą wieżę kościelną w całej Ameryce Północnej y ofrece una espectacular Vistas de 360 grados. W kościele tym spotykali się ważni przywódcy duchowni jak Martin Luter King czy Dalajlama oraz społeczni jak prezydent Clinton.

Wycieczka po wieży obejmuje zarówno krótką historię Riverside i sanktuarium Nave. Wejść można dwa razy dziennie od czwartku do soboty, cena wynosi 15 dolarów. Dzieci muszą mieć ukończone al menos 12 años.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Scroll al inicio