Londres
Paryż
Roma
Nueva York
Moscú
Anteriormente
Siguiente

Miradores y terrazas de Roma

Bezpłatne

1.Wzgórze Palatyn

Wysokość punktu: 60 m.
Wstęp/ceny: darmowy, wejście na taras płatne
Página web: Palatinado - Wikipedia.

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palatine_Hill_-Roma-_20140808_2810.jpg, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palatino.JPG

Wzgórze Palatyn to nie tylko jedno z siedmiu wzgórz Rzymu, ale też miejsce związane z legendą o założycielach Rymu, bo to właśnie tu w grotach wilczyca miała dokarmiać i zajmować się Romulusem i Remusem.

To jeden z obowiązkowych punktów zwiedzania, a same punkty tarasowe przyciągają wielu chętnych. Z wysokości ok. 60 metrów ponad miastem można podziwiać choćby Foro Romano.

Najłatwiej można tu dojść kierując się na lewo od Forum Romanum w kierunku Łuku Tytusa. Wejście na taras jest płatne, ale warto skorzystać z biletu łączonego na 3 obiekty, na których odwiedzenie są 24 godziny. Bilety można kupić aquí.

2. Terraza del Pincio en los jardines Borghese

Ubicación: Viale Gabriele D'Annunzio, 00187 Roma RM
Wysokość punktu: 61 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario de apertura: czynne całą dobę
Página web:

Źródło: https://www.flickr.com/photos/pom-angers/33037168430, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Terrazza_del_Pincio_%2846397854832%29.jpg

To jedno z tych miejsc, jakie można zwiedzić bezpłatnie. Ten punkt widokowy znajduje się na terenie pięknego parku Borghese.

Najlepiej jest go odwiedzić o zachodzie słońca, kiedy roztaczają się malownicze vistas de la Pizza del Popolo czy rzymską dzielnicę Prati. A wszystko to na wysokości 61 metrów.

Sam park pełen jest pięknych fuentes y edificios históricos, wszystko to w pięknym otoczeniu zieleni. Samo dojście na taras widokowy nie jest zbyt wymagające. Warto zaplanować więcej czasu na zwiedzanie, bo samo obejście ogrodów zajmie nieco czasu.

3. Wzgórze Janikulum

Ubicación: via Garibaldi, Salita di Sant'Onofrio, 00165 Roma RM
Wysokość punktu: 81 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario de apertura: czynne całą dobę
Página web: https://sovraintendenzaroma.it/i_luoghi/ville_e_parchi_storici/passeggiate_parchi_e_giardini/passeggiata_del_gianicolo

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:View_of_Rome_from_Monte_Gianicolo,_Rome_-_3436.jpg, https://www.flickr.com/photos/franganillo/52363870303/

Wzgórze znajduje się na la orilla derecha del Tíber i jest jednym z najwyższych punktów widokowych.

Z wysokości 81 metrów można podziwiać panoramę miasta. Na szczycie jest estatua de Giuseppe Gariladi, który zjednoczył Włochy i jest ważną postacią historyczną. To miejsce chętnie wybierane na podziwianie budzącego się dopiero miasta o wschodzie słońca.

Samo wejście na taras widokowy jest bezpłatne. Na miejscu jest też mały bar, w którym można zamówić aromatyczną kawę czy kieliszek wina. To jeden z obowiązkowych punktów do odwiedzenia.

4. Vittoriano (Ołtarz Ojczyzny)

Ubicación: Piazza Venezia, 00186 Roma RM
Wysokość punktu: 81 m.
Wstęp/ceny: bezpłatne, wejście na tarasy na dachu płatne
Horario: diario 09:30-19:30
Página web: https://vive.cultura.gov.it/it/

Źródło: https://www.flickr.com/photos/argenberg/289802799, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:View_from_Vittoriano_%28Rome%29.jpg

Vittoriano es un monumento llamado Ołtarzem Ojczyzny, który upamiętnia zjednoczenie Włoch.

Poza znajdującym się tu tarasem widokowym, warto odwiedzić też Museo del Risorgimento, które upamiętnia to wydarzenie. Vittoriano znajduje się na północnym zboczu Kapitolu, przy Plaza de Venecia. Jest to miejsce obchodów świąt państwowych, więc warto zwrócić na to uwagę przy planowaniu zwiedzania.

Samo wejście na tarasy jest bezpłatne, poza terrazas. A widok z ponad 80 metrów robi wrażenie. Zwiedzanie jest możliwe De 9.30 a 19.30 h., jednak ostatnie wejście jest o 18:45.

5. Wzgórze Awentyn (Ogród Pomarańczowy)

Wysokość punktu: –
Wstęp/ceny: bezpłatne
Página web: Aventino - Wikipedia.

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ripa_-_Aventino_-_CavalieriDiMalta.JPG, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aventino_s_Maria_del_Priorato_s_Pietro_dal_giardino_1050424.JPG

Ogród Pomarańczowy to miejsce, gdzie zwłaszcza o złotej godzinie trzeba się liczyć ze sporą ilością turystów.

Ogród został zaprojektowany w 1932 roku, ale na bieżąco dokonuje się tam nasadzeń, żeby bogata roślinność zachwycała odwiedzających to miejsce. Wejście na taras widokowy jest bezpłatne, trzeba się liczyć jednak z tym, że trzeba pokonać kawałek pod górkę.

Z tarasu można podziwiać choćby Zatibra, wzgórze Janikulum, kopułę Bazyliki w. Piotra. Jeśli zależy Ci na ładnym zdjęciach, wart ruszyć nieco przed złota godziną, kiedy jeszcze nie ma tam tłumów.

6. Schody Hiszpańskie

Ubicación: Piazza di Spagna, 00187 Roma RM
Wysokość punktu: –
Wstęp/ceny: bezpłatne
Página web: Schody Hiszpańskie – Wikipedia.

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Roma-scalinat%C3%A0_trinit%C3%A0_dei_monti.jpg, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Scalinata_della_Trinit%C3%A0_dei_Monti.jpg

To jedno z najchętniej uwiecznianych na fotografiach miejsce, jednak same schody niekiedy zniechęcają podróżujących przed wędrówką w górę. Ale zdecydowanie warto, bo widoki są niesamowite.

Samo wejście na taras widokowy jest bezpłatne. W pobliżu jest zabytkowy kościół Trinita dei Monti, a u stóp schodów Plaza Trinita dei Monti. Same schody mają 138 stopni i są najdłuższymi i najszerszymi schodami w Europie.

Warto wybrać się tu o poranku lub wieczorową porą, kiedy upał jeszcze nie dokucza. Nie ma konieczności rezerwowania biletów online.

7 Terraza Caffarelli

Lokalizacja: Piazzale Caffarelli, 4, 00186 Roma RM
Wysokość punktu: –
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario: diario 09:30-19:00
Página web: https://www.facebook.com/terrazzacaffarelliroma/

Źródło: https://www.facebook.com/terrazzacaffarelliroma/photos

Na dachu zabytkowego budynku można rozsiąść się i podziwiać widoki rozciągające się z Wzgórza Kapitolińskiego.

Jest tu mała kawiarnia, a samo wejście na taras widokowy jest bezpłatne. Jednak jeśli chcesz podziwiać wschód słońca to raczej nie tu, bowiem miejsce jest czynne De 9.30 a 19.30 h.. jednak nie zmienia to faktu, że widoki są piękne. Kiedyś znajdowała się tu Embajada prusiana.

Będąc tu warto odwiedzić Museo Nuevo, które mieści się na parterze budynku z plataforma de observación.

Płatne

1. Bazylika Św. Piotra

Lokalizacja: Piazza San Pietro, 00120 Città del Vaticano
Wysokość punktu: 137 m.
Wstęp/ceny: od 8€
Horario de apertura: 07:00-19:00 (01.04-30.09); 07:00-18:30 (01.10-31.03)
Página web: https://www.vatican.va/various/basiliche/san_pietro/index_it.htm

Źródło: https://it.wikipedia.org/wiki/Basilica_di_San_Pietro_in_Vaticano

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. Bazylika Św. Piotra to druga co do wielkości Świątynia na świecie, a z wysokości 137 metrów można podziwiać panoramę miasta. Para superar 551 schodów, które miejscami są bardzo wąskie. Jednak widok zdecydowanie to rekompensuje.

Wejście na taras jest płatne, cuesta 8 o 10 euros – ceny zależą od tego, czy ktoś pokonuje całą trasę pieszo, czy wybierze windę, która skraca schody o prawie połowę.

Esto es definitivamente punkt obowiązkowy durante el recorrido.

2. Terraza de las Cuadrigas

Ubicación: Piazza d'Aracoeli, 1, 00186 Roma RM
Wysokość punktu: 70 m. powyżej placu Weneckiego
Wstęp/ceny: 15€
Horario: diario 09:30-19:30
Página web: https://vive.cultura.gov.it/it/terrazza-panoramica

Źródło: https://www.facebook.com/VIVEVittorianoPalazzoVenezia/photos, https://www.tripadvisor.it/LocationPhotoDirectLink-g187791-d2363474-i230617561-Roma_dal_Cielo_Terrazza_delle_Quadrighe-Rome_Lazio.html

Ołtarz Ojczyzny to jedno z ważniejszy miejsc dla mieszkańców Rzymu. Piękne budowle i widoki przyciągają też turystów.

W niższej części budynku znajduje się darmowy punkt widokowy, jednak warto zapłacić te kilka Euro, żeby podziwiać panoramę miasta, a uznaje się, że to jeden z najlepszych punktów widokowych. Wejście kosztuje 15 euros, młodzież w wieku 18-15 zapłaci jedynie 2 euros, a dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Widać stąd doskonale Forum Romanum i inne piękne budowle. Taras można odwiedzić codziennie de 9.30 a 19.30 h, ostatnie wejście o 18:45.

3. Taras Zamku Św. Anioła

Ubicación: Lungotevere Castello, 50, 00193 Roma RM
Wysokość punktu: 10 m.
Wstęp/ceny: 15€
Horario: de martes a domingo 09:00-19:30; poniedziałek – nieczynne
Página web: http://castelsantangelo.beniculturali.it/

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Castel_Sant%27Angelo, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Castel_Sant%27Angelo_%2840071360473%29.jpg

Ten punkt widokowy znajduje się na górnej kondygnacji Museo.

Warto więc poza samymi widokami zapanować też zwiedzenie. Na szczycie znajduje się restaurante y cafetería, a wszystko to z widokiem na Watykan i Bazylikę Św. Piotra. Bilety warto zarezerwować wcześniej, a ciekawą opcją jest wieczorne zwiedzanie w sezonie letnim.

Wejście kosztuje 15 euros, młodzież w wieku 18-15 zapłaci jedynie 2 euro, a bilety można kupić aquí.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Scroll al inicio