Londres
Paryż
Roma
Nueva York
Moscú
Anteriormente
Siguiente

Miradores y terrazas de Varsovia

Bezpłatne:

1.Terraza en la azotea de ForestCampus

Wysokość punktu: –
Ubicación: Forest office campus, 14 Burakowska Street, 01-066 Varsovia
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario: diario 09:30-18:30
Página web: https://forestcampus.pl/ogrody/

Źródło: https://warsawnow.pl/publiczny-taras-widokowy-na-dachu-budynku-forest/

Wejście do zarówno leśnego patio jak i ogrodu na dachu jest całkowicie bezpłatne. Patio zainspirowane jest atmosferą lasu, który przecinają nieregularne ścieżki. Można w nim zaszyć się w poszukiwaniu wytchnienia i wypoczynku od hałaśliwego miasta.

Ciepłe dni ostudzają strumienie relaksującej fontanny. Natomiast ogród ulokowany został na niższej części kampusu. To doskonałe zdjęcie do organizowania spektakularnych sesji zdjęciowych oraz odpoczynku samego w sobie.

Doskonały widok na panoramę miasta pozwala uchwycić nietuzinkowe zdjęcia. Zaś na dachu można gospodarować czas tak jak się lubi, odpoczywając, doglądając roślin czy też rozkoszować się pięknymi widokami.

2. Gnojna Góra

Wysokość punktu: 101 m.
Ubicación: Calle Brzozowa, 00-286 Varsovia
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: czynne całą dobę
Página web: Gnojna Góra – Wikipedia

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ra_Gnojna

Gnojna Góra znajduje się na skarpie wiślanej na Starym Mieście w Warszawie. Do 1844 roku w tym miejscu funkcjonowało wysypisko śmieci, które wielokrotnie starano się zamknąć. Po jego zamknięciu stok został obłożony ziemią.

W drugiej połowie XX wieku prowadzono tam liczne badania archeologiczne, które pozwoliły odkryć jak żyli dawni mieszkańcy stolicy. Z kolei w 2007 roku góra ta została zabezpieczona przed odkształcaniem wynikającym z oddziaływania atmosferycznego.

Współcześnie pełni rolę tarasu widokowegosituado en el corazón de la ciudad. La terraza mirador en lo alto de la colina permitea rozkoszować się wspaniałymi widokami i jest doskonałym miejscem na chwilę odpoczynku.

3. Ogród na dachu BUW

Wysokość punktu: –
Ubicación: Biblioteca Universitaria de Varsovia, calle Dobra 56/66, 00-312 Varsovia
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario: diario 08:00-20:00
Página web: https://www.buw.uw.edu.pl/o-nas/budynek-i-ogrod/

Źródło: https://www.buw.uw.edu.pl/o-nas/budynek-i-ogrod/

La Biblioteca de la Universidad de Varsovia cuenta con un nuevo e inusual edificio creado según el concepto de la łączącej funkcjonalność z nowoczesnością i prestiżem. Entrelaza cultura y naturaleza. A su vez ogród na dachu budynku jest jednym z najpiękniejszych ogrodów dachowych w całej Europie.

Z pewnością każdy znajdzie w nim swój własny kąt w którym będzie mógł w pełni poświęcić się relaksowi. W bogactwie wszelakich roślin można podziwiać panoramę miasta i świetny widok na Wisłę.

Ogród czynny jest codziennie przez cały rok z wyjątkiem dni, w których odbywają się imprezy okolicznościowe. Zaś wejście na dach jest niemożliwe między listopadem, a marcem.

4. Ogród na dachu CNK

Wysokość punktu: –
Lokalizacja: Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario: diario 10:00-17:00
Página web: https://www.kopernik.org.pl/ogrod-na-dachu

Źródło: https://www.kopernik.org.pl/ogrod-na-dachu

Ogród na dachu CNK jest całkowicie darmowy, a otwarty jest od 29 kwietnia do 29 października. Wejść może dosłownie każdy, nie ma ograniczenia wiekowego więc to doskonałe miejsce do odwiedzenia całymi rodzinami.

Ogród ten jest na swój sposób wyjątkowy bowiem jedni widzą w nim wulkaniczny krajobraz, inni zaś japońskie ogrody skalne. Każdy musi samodzielnie zweryfikować z czym mu się kojarzy.

Mimo sąsiedztwa rzeki warunki klimatyczne działają naprzeciw wzrostowi typowo nadrzecznych roślin. Z tego względu tutejsze rośliny zostały odpowiednio zmodyfikowane aby nie wymagały skomplikowanej pielęgnacji.

5. el Túmulo del Alzamiento de Varsovia

Wysokość punktu: 121 m.
Ubicación: Storm Action Park, 00-713 Varsovia
Wstęp/ceny: bezpłatne
Godziny otwarcia: czynne całą dobę
Página web: Túmulo del Levantamiento de Varsovia - Wikipedia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiec_Powstania_Warszawskiego

En Varsovia dzielnicy Mokotów postawione zostało sztuczne wzniesienie o wysokości przeszło 121 metrów n.p.m. Tuż po wojnie pojawił się pomysł usypania z gruzów miasta kopca.

Sypanie gruzu rozpoczęło się już w 1945 roku. Pod koniec lat 90’ ppłk. Eugeniusz Ajewski zaproponował uporządkowanie kopca i nazwanie go „Kopcem Pamięci Narodowej”.

Obecnie funkcjonuje pod nazwą „Kopiec Powstania Warszawskiego”, a na jego wierzchołku znajduje się kilkumetrowy symbol Polski Walczącej, zaś po jego stronach umieszczono 2 tablice pamiątkowe. Schody prowadzące na kopiec są najdłuższe w Warszawie i liczą przeszło 350 stopni.

6. Terraza panorámica en la azotea de la fábrica Norblin

Wysokość punktu: –
Lokalizacja: Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, 00-841 Warszawa
Wstęp/ceny: bezpłatne
Horario de apertura: de lunes a jueves 09:00-22:00, piątek 09:00-01:00Sábado 07:30-01:00Domingo 09:00-23:00
Página web: https://fabrykanorblina.pl/

Źródło: https://fabrykanorblina.pl/

La fábrica de Norblin ocupa una superficie de 2 hectáreas en la la zona de Wola de Varsovia. Powierzchnia ta została nasycona niezwykłą historią.

Przez lata obszar ten był zaniedbaną architekturą przemysłową, którą współcześnie przekształcono w całkowicie nową część miasta z wieloma restauracjami, kawiarniami czy biurami. Na dachu fabryki znajduje się destacada plataforma de observación, z którego rozpościera się znakomity widok na całą infrastrukturę obiektu oraz warszawskie wieżowce.

Wybierając się w to miejsce można poczuć ducha i klimat Warszawy, a jednocześnie odczuć dziedzictwo pozostawione po przemysłowej dzielnicy.

Płatne:

1.Pałac Kultury i Nauki

Wysokość punktu: 231 m.
Ubicación: Plac Defilad 1, 00-901 Varsovia
Wstęp/ceny: od 25 zł
Horario: diario 10:00-20:00
Página web: https://pkin.pl/

Źródło: https://pkin.pl/, https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Kultury_i_Nauki

Pałac Kultury i Nauki stał się budynkiem-ikoną w Polsce. Rozpoznawalny w zasadzie na całym świecie. Można go w pewnym aspekcie przyrównać do amerykańskiego Empire State Building czy londyńskiego Big Bena.

Całkowita wysokość budynku wynosi 231 metrów. Z kolei Taras Widokowy umieszczony został na wysokości 114 metrów i podzielony jest na: galerię wewnętrzną, salę główną z gwieździstym sklepieniem i ozdobnymi rozetami oraz taras widokowy oferujący wspaniały widok na panoramę stolicy.

El precio de una entrada normal es de 25 zł od osoby zaś taras czynny jest codziennie w 10:00-20:00.

2. Taras widokowy na dzwonnicy kościoła św. Anny

Wysokość punktu: 70 m.
Lokalizacja: Krakowskie Przedmieście 68, 00-322 Warszawa
Wstęp/ceny: 10 zł
Horario: de lunes a viernes 10:00-21:00, Sáb-Dom 11:00-22:00
Página web: http://taraswidokowy.pl/

Źródło: http://taraswidokowy.pl/

Obiekt otwarty jest codziennie. Od maja do października w godzinach 10:00 – 21:00, zaś od października do maja w godzinach 10:00 – 18:00.

Godziny otwarcia ulegają zmianie w weekendy bowiem przesuwają się o godzinę do przodu. Cena biletu normalnego wynosi 10 zł. Natomiast sam taras widokowy pozwala spojrzeć z góry na warszawską starówkę i docenić wszystkie jej uroki.

Można z niego uchwycić to czego nie dostrzeżemy przechadzając się między zabytkowymi kamienicami. Wybierając się w to miejsce trzeba się liczyć z koniecznością pokonania 150 kamiennych schodków. Warto jednak wykonać ten wysiłek bowiem widok z tarasu jest jednym z najpiękniejszych jakie można sobie wymarzyć.

3. el Museo de Varsovia

Wysokość punktu: 5. piętro
Ubicación: Plaza de la Ciudad Vieja 28/42, 00-272 Varsovia
Wstęp/ceny: od 20 zł
Godziny otwarcia: pon – zamknięte; wt, śr, pt 09:00-17:00czw 09:00-19:00Sáb-Dom 11:00-18:00
Página web: https://muzeumwarszawy.pl/

Źródło: https://muzeumwarszawy.pl/, https://warsawtour.pl/punkty-widokowe/

W Muzeum Warszawy znajduje się increíble punto de vista, najwyższy na całym Starym Mieście stolicy. Widok z niego roztacza się na odrestaurowane domy, kościoły, Zamek i panoramę miasta.

Zwiedzając muzeum zdecydowanie warto wybrać się na pasar por alto. Lecz aby do niego dotrzeć trzeba być przygotowanym na odrobinę wysiłki gdyż trzeba pokonać szereg krętych schodów.

El museo está abierto codziennie o różnych godzinach, natomiast ceny biletów uwarunkowane są od rodzaju wystawy. Wystawa stała kosztuje 25 zł, wystawa czasowa 20 zł zaś bilet dla obu tych wystaw to koszt rzędu 35 zł.

4. Torre Varso

Wysokość punktu: 230 m.
Ubicación: Calle Chmielna 69/73 00-801 Varsovia
Wstęp/ceny: nieznane
Horario de apertura: apertura 2024.
Página web: https://varso.com/

Źródło: https://varso.com/

En 2024 abrirá taras widokowy ulokowany na wysokości 230 metrów, czyli dwukrotnie wyżej niż obecny punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Dostać się będzie można do niego za pomocą panoramicznych wind odjeżdżających prosto z recepcji. Tarasy widokowe zdecydowanie dadzą najlepszy widok panoramiczny na całą Warszawę.

Przeszklone ściany pozwolą dostrzec niemal każdy aspekt miasta, a jednocześnie można będzie odprężyć się w otoczeniu natury bowiem na dachach posadzone są drzewa i różnorodna roślinność.

Miejsce to pozwoli spojrzeć na Pałac Kultury i Nauki z zupełnie innej perspektywy – z góry -, a tuż za nim dostrzec można słynny Estadio Nacional na którym mecze rozgrywa polska reprezentacja piłki nożnej.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Scroll al inicio