Londra
Paryż
Roma
New York
Mosca
Precedente
Avanti

Le 10 migliori attrazioni per bambini a New York

1.Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej

Indirizzo: 200 Central Park West, New York, NY 10024, Stati Uniti.
Godziny otwarcia: śr-niedz – 10-17:30, pon-wt – zamknięte
Data di creazione: 6 aprile 1869.
Prezzi: 13-33$
Co zawiera atrakcja: skamieniałości, artefakty, ekspozycja dinozaurów oraz innych wymarłych ssaków, planetarium.
Link alla pagina delle attrazioni: https://www.amnh.org/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:American_Museum_of_Natural_History_10.jpg

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej to najpopularniejsze muzeum historii naturalnej na świecie, położone na Manhatanie. Obiekt obejmuje powierzchnię o 81.000 mq i składa się z aż 25 połączonych ze sobą budynków. Wstęp do muzeum dla osoby dorosłej to 23$, zaś dla dzieci cena biletu wynosi 13$. Jednakże powyższe ceny biletów nie obejmują wystaw czasowych, za które trzeba uiścić dodatkową opłatę.

Liczba zbiorów muzeum wynosi ponad 130 milioni di euro di speseonatów, w tym kości dinozaurów, makiety zwierząt czy artefakty pradawnych kultur. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych turystów będą nieodpłatne wycieczki organizowane na terenie muzeum, w tym, m.in. wycieczka szlakiem eksponatów, które pojawiły się w filmie „Noc w Muzeum”.

Do najciekawszych eksponatów można zaliczyć wystawę kości dinozaurów, makiety prezentujące daną społeczność sprzed kilkuset lat.

2.Zoo delle regine

Indirizzo: 53-51 111th St, Queens, NY 11368, Stati Uniti.
Godziny otwarcia: pon-pt – 10-17:00, sob-niedz – 10-17:30
Data powstania: 26 października 1968 r.
Prezzi: 6,95-9,95$
Co zawiera atrakcja: 75 gatunków zwierząt, Ogród Botaniczny Queens, Citi Field, Karuzela Flushing Meadows.
Link alla pagina delle attrazioni: https://queenszoo.com/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Andean_Bear_at_Queens_Zoo.jpg

Zoo del Queens to ogród zoologiczny o łącznej powierzchni aż 7,3 ha. Jest zintegrowaną częścią systemu 4 ogrodów zoologicznych oraz jednego akwarium. Zostało otwarte w 1968 roku. Wstęp dla osoby dorosłej wynosi 9.95$, zaś dla dzieci cena biletu to 6.95$, z wyjątkiem maluchów do 2 roku życia, które mają bezpłatny wstęp na teren ZOO.

ZOO skupia w sobie aż 75 różnych gatunków zwierząt, które swoje naturalne środowisko mają na terenie obu Ameryk. Najrzadszym, a co za tym idzie – najpopularniejszym okazem wśród zwierząt są wyjątkowe niedźwiedzie andyjskie.

Prawdziwą frajdą dla najmłodszych zwiedzających jest Carosello di Flushing Meadows o ekstrawaganckiej ornamentyce. Do dyspozycji pociech oddaje się 64 figury koni skaczących, 7 koni stojących, 1 lwa oraz 2 rydwany. Do najsłynniejszych atrakcji należą również: urokliwy Ogród Botaniczny czy Centro Natatorio con una piscina olimpionica e una pista di pattinaggio.

3.Museo dei bambini di Manhattan

Indirizzo: 212 W 83rd St, New York, NY 10024, Stati Uniti.
Godziny otwarcia: pon-niedz – 10-17:00
Data di creazione: 1973 r.
Prezzi: 13-16$
Co zawiera atrakcja: interaktywne wystawy o charakterze edukacyjnym dla najmłodszych.
Link alla pagina delle attrazioni: https://cmom.org/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Childrens_Museum_of_Manhattan_212_W83_jeh.jpg

Children’s Museum Of Manhattan to najpopularniejsze muzeum stworzone z myślą o najmłodszych, położone na Upper West Side na Manhatannie. Z każdym rokiem odwiedzających przybywa, czego dowodem był rok 2021, gdzie odnotowano wzrost o 25 000. Wstęp do muzeum dla osoby dorosłej to 16$, zaś dla dzieci powyżej 1 roku życia cena biletu wynosi 13$. Istnieje również możliwość wykupienia biletów czasowych, które uprawniają do wielokrotnego odwiedzania muzeum.

Il museo dispone di numerosi mostre didattiche, które są przeznaczone dla określonych grup wiekowych dzieci. Większość z nich jest interaktywna, pobudza dziecięcą wyobraźnię, a także spełnia niezwykle ważną rolę, mianowicie – bawi ucząc.

Attualmente, il museo offre, tra le altre cose, anche wystawę Inside Art: Create, Climb, Collaborate czy plenerową wystawę H2O dinamico per tutte le età.

4.Sala delle Scienze di New York

Indirizzo: 47-01 111th St, Queens, NY 11368, Stati Uniti.
Godziny otwarcia: śr-pt – 14-17:00, sob-niedz – 10-17:00, pon-wt – zamknięte
Data di creazione: 1964 r.
Prezzi: 11-22$
Co zawiera atrakcja: wystawy naukowe, również w plenerze; laboratorium projektowe.
Link alla pagina delle attrazioni: https://nysci.org/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:New_York_Hall_of_Science_(48613180593).jpg

Sala delle Scienze di New York jest jednocześnie muzeum oraz jedynym praktycznym centrum nauki i technologii w Nowym Jorku. We wnętrzach obiektu można zobaczyć ponad 400 eksponatów, związanych z różnymi dziedzinami nauki, zwłaszcza z biologią, chemią czy fizyką. Jednak głównym celem muzeum jest edukacja najmłodszych.

Wstęp do muzeum dla osoby dorosłej to koszt 14$, zaś dla dzieci, studentów lub seniorów – 11$. Za dodatkową opłatą można również kupić bilet wstępu, m.in. al Teatro 3D. Istnieje również możliwość wykupienia członkostwa dla całej rodziny lub zakupienie Biglietto All Inclusive, który zawiera wszystkie atrakcje w cenie.

NYSCI organizuje również wiele warsztatów dla najmłodszych, gdzie nabywają oni nowe zdolności manualne i praktyczne w codziennym życiu. Ponadto muzeum w swoim zasobie zawiera szereg ciekawych wystaw stałych, a należą do nich, np. viale del pan di zenzero, parco dei razzi, galleria tecnologica o stazione radioamatoriale. Ponadto uzupełnieniem są mostre temporanee.

5.Acquario di New York

Indirizzo: 602 Surf Ave, Brooklyn, NY 11224, Stati Uniti.
Godziny otwarcia: pon-niedz – 10-18:00
Data di creazione: 10 dicembre 1896.
Prezzi: 24,95-29,95$
Co zawiera atrakcja: specjalne wystawy z udziałem dzikich zwierząt wodnych, zabytkowe sprzęty wodne, kino 4D.
Link alla pagina delle attrazioni: https://nyaquarium.com/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:New_York_Aquarium_by_David_Shankbone.jpg

Acquario di New York to najstarsze, nieprzerwanie działające akwarium w całych Stanach Zjednoczonych o łącznej powierzchni 5,7 ha. Podobnie jak Queens ZOO jest zintegrowaną częścią systemu 4 ogrodów zoologicznych. Zostało otwarte w 1896 roku, wówczas w innej lokalizacji.

Ceny biletów wstępu różnią się od pory roku. Wstęp dla osoby dorosłej (powyżej 13 lat) podczas sezonu letniego/urlopowego wynosi 29.95$, zaś dla dzieci (3-12 lat) cena biletu to 24.95$. Poza sezonem ceny nieznacznie ulegają obniżce.

L'acquario ospita 266 dzikich gatunków zwierząt wodnych, a misja jaka przyświeca temu miejscu to podniesienie świadomości na tematy skupiające się wokół problemów z jakimi zmaga się ocean i jego wodni mieszkańcy.

Od roku 2018 akwarium szczyci się 5 stałymi wystawami, cioè Aquatheater, Sala Konserwatorska, Klify morskie, Bezkręgowce e Meraviglie dell'oceano: gli squali! Na specjalną uwagę zasługuje również Batysfera – oryginalna, zabytkowa głębinowa łódź podwodna, użytkowana w latach 30 XX wieku.

6.Parco Centrale

Adres: centrum Manhatannu, między 110. ulicą na północy i 59. ulicą na południu oraz Ósmą Aleją (na zachodzie i Piątą Aleją na wschodzie.
Godziny otwarcia: całodobowo
Data di creazione: 1857 r.
Ceny: wstęp bezpłatny
Cosa contiene l'attrazione: giardini, parchi giochi, musei, zoo, Castello Belvedere.
Link alla pagina delle attrazioni: https://www.centralpark.com/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:New_York_City-Manhattan-Central_Park_(Gentry).jpg

Parco Centrale to park miejski, którego fundamentalną częścią jest otulająca go zieleń. Zajmuje aż 341 ha, tym samym będąc 1,5 razy większy od księstwa Monako. Infrastruktura parku, mnogość ścieżek spacerowych, rowerowych, stawów i obiektów kulturalno-rozrywkowych sprzyja wypoczynkowi, nawet z najmłodszymi pociechami.

Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje, jakie kryje za sobą magiczny Central Park. Niemniej jednak, gdy w podróż zabieramy maluchy, warto skupić się na tych, które dadzą im najwięcej frajdy. Jedną z takich atrakcji będzie najstarszy i największy plac zabaw Hecksher Playground, który obfituje w strefę huśtawek, tuneli, wspinaczek, ramp, zjeżdżalni, a latem również obejmuje dwa obszary wodne.

Dodatkowo do dyspozycji małych odkrywców oddaje się ZOO, karuzelę oraz istnieje możliwość organizacji pikniku dla dzieci. Parco Centrale z racji miana parku miejskiego, jest otwarty całodobowo, a wstęp jest całkowicie wolny.

7.Luna Park di Coney Island

Indirizzo: 1000 Surf Ave, Brooklyn, NY 11224, Stati Uniti.
Godziny otwarcia: pon-czw – 12-22:00, pt-sob – 11-00:00, niedz – 11-21:00
Data di creazione: 29 maggio 2010.
Prezzi: 38-62$
Co zawiera atrakcja: kolejki górskie, karuzele, tory wyścigowe.
Link alla pagina delle attrazioni: https://lunaparknyc.com/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_Tickler_Luna_Park_Coney_Island.JPG

Luna Park di Coney Island to park rozrywki położony na Coney Island na Brooklyn. Jego nazwa ma być hołdem dla oryginalnego Luna Parku z 1903 roku, który spłonął w latach 40. Park może się pochwalić aż 19 nuovi treni meccanici, interaktywnymi grami, torami wyścigowymi czy karuzelami opracowanymi z myślą o najmłodszych.

Łącznie park rozrywki w swoim zasobie posiada 36 zróżnicowanych atrakcji, które zadowolą zarówno dzieci jak i młodzież, a nawet osoby dorosłe. Dla najmłodszych podopiecznych szczególnie poleca się drewnianą B&B Karuzelę z pięknymi figurami koni, a także Filiżanki, które fantazyjne obracają się wokół imbryka.

Ceny biletów są uzależnione od wzrostu danej osoby i w ten sposób dzieci płacą o połowę mniej za wstęp z racji małych rozmiarów. Ponadto na terenie Luna Parku jest możliwość zjedzenia posiłku w promocyjnej cenie, a nawet zabawa przy muzyce na żywo.

8.Museo d'arte e narrazione per bambini di Sugar Hill

Indirizzo: 898 St Nicholas Ave, New York, NY 10032, Stati Uniti.
Godziny otwarcia: sobota – 10-15:00, niedz-pt – zamknięte
Data di creazione: 2015 r.
Prezzi: 4-7$
Co zawiera atrakcja: wystawy sztuki tworzonej przez najmłodszych artystów, laboratoria studyjne.
Link alla pagina delle attrazioni: https://www.sugarhillmuseum.org/

Źródło: https://www.flickr.com/photos/imjustwalkin/11359526344

Sugar Hill Children’s Museum Of Art & Storytelling to stosunkowo nowe miejsce na nowojorskiej mapie atrakcji dla najmłodszych. Istnieje od 2015 roku, a jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci oraz edukowanie w zakresie szeroko pojętej sztuki.

I bambini do 8 roku życia mogą korzystać z zasobów muzeum bezpłatnie, z kolei młodzież do 17 lat musi zapłacić bilet wstępu warty 4$. Z kolei opłata dla dorosłych wynosi 7$.

We wnętrzach muzeum dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowanie plastyczno-malarskie poprzez czynną praktykę w studi. Prócz tego, najmłodsi mają okazję poznać sekrety pisania opowiadań. Dzieci tworzą swoje własne dzieła, biorą udział w prelekcjach, a także mogą skorzystać z kącika do czytania, który udostępnia muzeum.

9.Parco del fiume Hudson

Adres: od 59th Street na południe do Battery Park w nowojorskiej dzielnicy Manhattanu
Godziny otwarcia: w zależności od dzielnic parku godziny mogą się różnić
Data di creazione: 1907 r.
Ceny: bezpłatny wstęp
Co zawiera atrakcja: boiska sportowe, ścieżki rowerowe, park wodny, skatepark.
Link alla pagina delle attrazioni: https://hudsonriverpark.org/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hudson_River_Park,Città di New_York-_panoramio.jpg

Parco del fiume Hudson to park stanowiący oazę dla Nowojorczyków, zaś dla turystów pożądany obiekt rekreacyjny. Rozciąga się na oltre 7 km, a jego powierzchni zamyka się w 220 ha 550 acri.

Trudno jest wymienić wszystkie atrakcje, jakie posiada w swoim zasobie urokliwy Hudson River Park. Lecz warto zaznaczyć, że jest on bogaty w różnego rodzaju atrakcje przeznaczone dla najmłodszych zwiedzających. Pierwszym miejscem, które powinno być obowiązkową pozycją na liście atrakcji jest Chelsea Waterside Park, która obfituje w wodne rozrywki dla całej rodziny.

Ponadto park posiada rozległą ofertę placów zabaw, znajdującymi się kolejno na Molo25 e Molo51. Wszystkie są wypełnione huśtawkami, zjeżdżalniami oraz konstrukcjami wspinaczkowymi. Dodatkowo każdego dnia park organizuje różne atrakcje oraz wydarzenia plenerowe, które urozmaicą pobyt.

10.Museo dei trasporti di New York

Indirizzo: 99 Schermerhorn St, Brooklyn, NY 11201, USA.
Godziny otwarcia: czw-niedz – 10-16:00, pon-śr – zamknięte
Data di creazione: 4 luglio 1976.
Prezzi: $5-10
Co zawiera atrakcja: pamiątki powiązane z transportem miejskim, artefakty kolejowe i autobusowe.
Link alla pagina delle attrazioni: https://www.nytransitmuseum.org/

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:New_York_Transit_Museum_Court_Street_platform.jpg

Nuovo YMuseo del transito urbano to miejsce, gdzie królują historyczne skarby nowojorskiego transportu publicznego. Znajduje się w nieczynnej Stazione della metropolitana di Court Street a Brooklyn. W swoim zasobie obiekt posiada szereg artefaktów związanych z każdego rodzaju transportem. Wstęp do muzeum dla osoby dorosłej to 10$, zaś dla dzieci od 2 do 17 lat cena biletu wynosi 5$.

Zbiory muzeum są bardzo zróżnicowane, poczynając od zabytkowych pojazdów, a kończąc na kolekcjach lądowych systemów transportu. Jest to nie lada gratka dla najmłodszych widzów, których z pewnością zainteresuje bogaty zasób pojazdów z przeszłości oraz teraźniejszości.

A najpopularniejszych eksponatów, jakie posiada muzeum należą, m.in. pierwszy klimatyzowany autobus z 1956 roku czy mostra per le strade, która przedstawia obszerną historię nowojorskiego transportu ulicznego.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *

Scorri in alto